Doładowujesz telefon na kartę za 50 zł, a płacisz więcej

Doładowujesz telefon na kartę za 50 zł, a płacisz więcej

Doładowujesz telefon na kartę za 50 zł, a płacisz więcej
23.03.2010 14:41, aktualizacja: 23.03.2010 14:53

Żyjemy w społeczeństwie konsumpcyjnym, w świecie którym rządzi pieniądz. W związku z tym niewiele rzeczy otrzymujemy za darmo. Jednak doładowania telefonów w systemie prepaid odkąd pamiętamy funkcjonowały w ten sposób, że kwota doładowania w całości zasilała nasze konto - bez żadnych dodatkowych kosztów. Czy ten stan rzeczy może się zmienić? Okazuje się, że tak - już się zmienia i czekają nas podwyżki

W momencie pojawienia się telefonów na kartę doładowanie konta było możliwe właściwie tylko przez kupno specjalnego kuponu za określoną kwotę. Po zdrapaniu kuponu i wprowadzeniu za pomocą klawiatury telefonu długiego numeru, saldo na naszym koncie u operatora było zwiększane o równowartość zakupionej zdrapki. Dzisiaj każdy, kto jest posiadaczem telefonu na kartę wie doskonale, że może doładować swoje konto praktycznie wszędzie np.: w kiosku, sklepie, bankomacie, czy przez Internet. Naturalnym jest również, że płacąc daną kwotę za doładowanie - jego równowartość zwiększała saldo naszego konta. Tymczasem widać już pierwsze oznaki świadczące o tym, że ta sytuacja może ulec zmianie.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Sieć salonów prasowych Inmedio wprowadziła już prowizję od doładowań telefonów w prawie wszystkich sieciach. Chcąc uzupełnić nasze konto w jednym z tych popularnych sklepów z prasą będziemy zmuszeni zapłacić dodatkowe 5. gr. Jedynie doładowanie telefonów działających w sieci Orange nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Skontaktowaliśmy się z przedstawicielem firmy HDS Polska - właściciela salonów Inmedio i poprosiliśmy o komentarz w sprawie dodatkowych prowizji za doładowanie telefonu w praktycznie każdej sieci poza Orange.

_ "Decyzja o pobieraniu prowizji od doładowań telefonów komórkowych została podjęta z powodów ekonomicznych. Aktualna marża na doładowaniach tych operatorów spadła do poziomu, który nie uzasadnia prowadzenia sprzedaży tej grupy towarowej, a ponieważ chcielibyśmy aby nasi klienci mieli wciąż możliwość realizacji doładowań w naszej sieci, zdecydowaliśmy o wprowadzeniu prowizji. Takie rozwiązanie pojawiło się już w innych krajach europejskich" _ - tłumaczy Dorota Karnkowska z HDS Polska.

Czas pokaże czy opisywane marże za doładowania telefonów komórkowych w salonach Inmedio to tylko początek lawiny zmian, które uderzą w portfele wszystkich posiadaczy telefonów na kartę.

Tymczasem, nie ponosząc żadnych dodatkowych opłat, możecie doładować swoje konto za pośrednictwem serwisu doladowania.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)