Dokładny, nowoczesny i niedrogi. Wybieramy domowy ciśnieniomierz

Dokładny, nowoczesny i niedrogi. Wybieramy domowy ciśnieniomierz
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

20.11.2020 14:11, aktual.: 05.11.2021 12:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przydatnym urządzeniem, które powinno pojawić się w twoim domu, jest ciśnieniomierz. Często ten gadżet kupujemy dopiero wtedy, kiedy starsza osoba ma problemy z nadciśnieniem. Tymczasem to urządzenie przyda się wielu osobom - nie tylko tym w podeszłym wieku.

Precyzyjny pomiar ciśnienia w domu

Ciśnieniomierz warto potraktować tak, jak skuteczny termometr, czyli jako urządzenie, które powinno być w domu. Szczególnie jeśli mieszkamy ze starszymi rodzicami bądź opiekujemy się dziadkami, powinniśmy wybrać skuteczny model, który nie zawiedzie w kryzysowej sytuacji. Warto pamiętać, że nadciśnienie to problem, który dotyka także młodsze sposoby.

Ciśnieniomierz to narzędzie także w walce ze stresem. Kiedy się denerwujemy, czeka nas stresujące wydarzenie lub spotkało nas coś przykrego, rzadko sięgamy po to narządzie. Tymczasem obserwacja organizmu w takich sytuacjach pozwoli nam szybciej zauważyć nieprawidłowości i w przyszłości przyczynić się do skuteczniejszej walki o zdrowie i dobre samopoczucie.

Dużo trenujesz? Mierz ciśnienie

Osoby często korzystające z aktywności fizycznych także powinny pomyśleć o kontrolowaniu ciśnienia. Służą nam do tego ciśnieniomierze, ale nie zawsze te tradycyjne. Praktyczne opaski typu smartband czy smartwatche często mają wbudowaną funkcję pomiaru ciśnienia z nadgarstka. Poza tym sprawdzają też tętno, poziom natlenienia krwi, liczą kalorie i czas snu. Takie praktyczne urządzenie sparujemy ze smartfonem, dzięki czemu możemy mieć wgląd w wysokość ciśnienia zdalnie i przypomnieć np. babci o zażyciu leków lub szybko zareagować w przypadku alarmującego spadku albo wzrostu ciśnienia.

Ciśnieniomierz dla starszej osoby

Wygodne, automatyczne i wyjątkowo proste w obsłudze ciśnieniomierze elektroniczne to ogromne ułatwienie w kontrolowaniu poziomu ciśnienia. Doceni je każdy, kto korzystał z tradycyjnych modeli z manualną pompką i słuchawkami. Nowoczesne ciśnieniomierze pomagają kontrolować pomiar ciśnienia przez zapisywanie wcześniejszych wyników, głośny odczyt, który ułatwia pomiar osobom ze słabym wzrokiem, i intuicyjną obsługę, przez co urządzenie obsłuży każdy.

Rodzaje ciśnieniomierzy - który wybrać

Tradycyjny ciśnieniomierz manualny z pompką i stetoskopem to solidne urządzenie, ale korzystanie z niego wymaga odrobiny wprawy. Z czasem zastąpił go model elektroniczny o różnym stopniu zautomatyzowania i dodatkowych funkcjach, który dotąd jest jednym z najczęściej wybieranych modeli. Przy zakupie zwracajmy uwagę na dokładność, czas gwarancji oraz to, w jaki sposób dokonuje się pomiaru. Niektórzy wybiorą nowoczesny panel dotykowy, inni mogą pozostać przy modelach z przyciskiem funkcyjnym. Trzeci popularny typ ciśnieniomierzy to modele nadgarstkowe, które jeszcze do niedawna były uważane za mało precyzyjne, ale ich dokładność pomiaru jest obecnie znacznie lepsza. Przydatna opcja w nowoczesnych ciśnieniomierzach to także zapamiętywanie ostatnich 60, 120, a nawet 250 pomiarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także