Dodatkowe opłaty za Internet w Wielkiej Brytanii

Dodatkowe opłaty za Internet w Wielkiej Brytanii

Dodatkowe opłaty za Internet w Wielkiej Brytanii
29.01.2009 22:02, aktualizacja: 30.01.2009 11:27

Wielka Brytania wymyśla coraz to nowsze sposoby walki z piratami w Internecie. Dzisiaj parlament zaproponował wprowadzenie dodatkowej opłaty w wysokości 20 funtów za korzystanie z łączy szerokopasmowych. Dzięki nowym funduszom powstanie agencja zbierająca informacje o internautach i plikach chronionych prawem autorskim.

Lord Carter, minister komunikacji w Wielkiej Brytanii, zaproponował powołanie agencji pośredniczącej między wydawcami filmów i muzyki, a dostawcami Internetu. W ten sposób w jednym miejscu będą zebrane informacje o plikach chronionych prawem autorskim i użytkownikach Internetu. Powołanie takiej organizacji jest częścią planu wyeliminowania pirackich działań z Sieci.

Agencja będzie finansowana z dodatkowych opłat za połączenia szerokopasmowe. Według wyliczeń ministra, nie powinno to być więcej jak 20 funtów rocznie.

Nowy pomysł ministra komunikacji zaatakowali już politycy opozycji. Jeremy Hunt powiedział: "Jest to dziwaczny sposób na dodatkowe wpływy z podatków i stymulowanie inwestycji w gospodarce cyfrowej".

Dostawcy usług internetowych i telefonii komórkowej również pracują nad usługami zapewniającymi ochronę praw autorskich, m.in. za roczną lub miesięczną opłatą niektórzy internauci mają dostęp do wszystkich zarejestrowanych utworów. Podobnie Nokia uruchomiła usługę pozwalającą pobierać piosenki czterech głównych wytwórni muzycznych.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)