Dodatkowe funkcje, jakie oferuje ci twój operator, o jakich nie słyszałeś

Dodatkowe funkcje, jakie oferuje ci twój operator, o jakich nie słyszałeś

Dodatkowe funkcje, jakie oferuje ci twój operator, o jakich nie słyszałeś
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.09.2017 14:12, aktualizacja: 25.09.2017 16:23

Telefon od lat nie służy już tylko do dzwonienia i SMSowania. Może więcej. Czasem tak dużo, że nawet nie wiemy co. Sprawdźmy ciekawe funkcje jakie oferuje twój operator.

Pakiety multimedialne

Niby rzecz oczywista, ale jakże rewelacyjna! W czasach gdy Netflix, HBO i reszta ferajny VOD mają swoje aplikacje lub chociaż mobilne wersje stron, dostęp do ulubionych seriali i filmów nie musi kończyć się na czterech ścianach domu. Na przykład w pakietach Orange Love z telewizją można przetestować HBO przez miesiąc, bez żadnych dodatkowych opłat, a w ofercie komórkowej posłuchać muzyki na Spotify przez 6 miesięcy za 0 zł.

W T-Mobile do abonamentu można dostać muzycznego Tidala i filmowego Netflixa nie wykorzystującego pakietu danych. Plus daje na spróbowanie HBO GO i trzy pakiety serwisu IPLA, a w Play’u możemy przez rok korzystać z Showmaxa - bez opłat. To tylko dodatki, ale ciekawe.

Obraz
© Materiały prasowe

Dodatkowe bezpieczeństwo

W ostatnich latach zaczęły się równie pojawiać usługi mające zapewnić nam nie tyle rozrywkę, co bezpieczeństwo. I to w bardzo dosłownym rozumieniu tego słowa. Blokada usług Premium i automatyczne wyłączeniu dostępu do sieci po przekroczeniu określonego zużycia pakietu danych za granicą, to coś, co nie powinno nas już dziwić. Operatorzy idą jednak dalej. Na przykład Orange chwali się pierwszą usługą fizycznej ochrony telefonów na polskim rynku. W kosztującej 8,99 zł miesięcznie usłudze Smart Care dostajemy serwis gwarancyjny, który zajmie się ewentualnymi uszkodzeniami telefonu.

Obraz
© Orange

U tego samego operatora możemy włączyć też usługę Gdzie jest dziecko, pozwalającą na zlokalizowanie telefonu swojej pociechy. Podobne usługi lokalizacji znajdziemy też u innych operatorów - np. Bezpieczna Rodzina w Play.

T-Mobile dba z kolei o nasze dane w sieci. Cloud Security ostrzega przez wejściem na niebezpieczne strony, a Norton Mobile Security skanuje telefon w poszukiwaniu wirusów. Plus oferuje usługę wymiany zbitego wyświetlacza za jedyne 4,99 zł miesięcznie, a Virgin zabezpiecza nas przed wykorzystaniem pakietów sieciowych w najpopularniejszych serwisach społecznościowych (Facebook i Twitter) dając do nich dostęp z darmowym transferem.

Obraz
© Play

Teoretycznie możemy się obejść bez tych usług, ale z drugiej strony jeśli kosztują niewiele, a działają, to po co rezygnować z dodatkowego bezpieczeństwa?

Jeden klik od statystyk

Operatorzy od dawna oferują dostęp do danych naszego konta za pośrednictwem serwisów internetowych. To nic nadzwyczajnego. W ostatnich latach doszły jednak do tego rozbudowane aplikacje mobilne. Szczególnie posiadacze telefonów z systemami iOS lub Android będą zadowoleni. Na ich komórki aplikacje pojawiają się jako pierwsze i są najszybciej rozwijane.

Za pomocą aplikacji możemy sprawdzić aktualny stan zużycia pakietów internetowych, naliczonych płatności czy wykonanych połączeń. Często możemy jednak iść dalej i np. dwoma kliknięciami włączyć nowy pakiet internetowy, dezaktywować usługę, zastrzec numer czy sprawdzić i opłacić faktury.
Czemu możliwości naszych smartfonów miałyby się marnować?

Dodatkowe usługi

Z innych, ciekawych funkcji dodatkowych jakie możemy znaleźć w ofertach operatorów, warto wspomnieć o:

- nawigacji GPS niewykorzystującej pakiety danych i zapewniającej ciągłą aktualizację map Polski
- zamianę sygnału oczekiwania na połączenie na muzykę - nawet w zależności od pory dnia i dni tygodnia, tak by na przykład inny kawałek grał gdy jesteśmy w pracy, a inny gdy już z niej wyszliśmy (np. w Plusie to Czasoumilacz, a w Orange Halo Granie)
- usługa Wi-Fi Calling w Play pozwalająca na rozmawianie i wysyłanie wiadomości bez dostępu do sieci komórkowej, mająca obniżyć koszty komunikacji będąc za granicą
- blokada połączeń z numerów zastrzeżonych, czyli idealne rozwiązanie na szybkie zwalczenie niechcianych połączeń reklamowych
- zachowanie kopii wiadomości SMS i MMS w postaci e-maila

Za pomocą telefonu możemy już robić znacznie więcej. Warto z tego korzystać.

Advertisement
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)