Dobre słuchawki bezprzewodowe. Kupisz nawet za 50 zł

Dobre słuchawki bezprzewodowe. Kupisz nawet za 50 zł
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

26.09.2019 12:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapomnij o ciągnącym się kablu i wypadających z uszu słuchawkach. Czas przejść na modele bezprzewodowe. Za stosunkowo niewielkie pieniądze otrzymasz model, który łączy w sobie dobrą jakość dźwięku z wytrzymałością i długą pracą.

Słuchawki bezprzewodowe dają więcej możliwości niż modele na kablu. Są bardziej dyskretne, doskonale sprawdzają się podczas prowadzenia rozmów, a także możesz bez obaw założyć je podczas ciężkich prac i mieć pewność, że nie będą przeszkadzać.

Słuchawki bezprzewodowe przesyłają dźwięk z telefonu za pośrednictwem transmisji Bluetooth. To bezpieczne i niezawodne połączenie, które nie tylko nie obciąża baterii telefonu, ale również gwarantuje wysoką jakość przesyłanego sygnału, jak i całkowitą odporność na zakłócenia.

Nowoczesne modele słuchawek wyposażono w aktywną redukcję szumów. Oznacza to, że czujniki obecne w słuchawkach wychwytują i eliminują szumy z otoczenia na niemal każdej częstotliwości, począwszy od bardzo niskich, a skończywszy na bardzo wysokich tonach. Dzięki temu rozmowy nie są zagłuszane przez hałasy takie jak uliczny gwar czy szum.

Dodatkowych funkcji słuchawek jest wiele. Jedne pozwalają na automatyczne dostrajanie poziomu redukcji szumów do częstotliwości dźwięków otoczenia, inne są na przykład wyposażone w tryb nocny, który po włączeniu zamiast muzyki odtwarza kojące dźwięki pomagające zasnąć.

Z przewodem czy bez

O ile w przypadku modeli nausznych wybór fasonu jest stosunkowo prosty, to decydując się na słuchawki douszne bądź dokanałowe, stajesz przed dylematem – wybrać całkowicie bezprzewodowe modele czy te z łączącym je przewodem. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety.

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki

Słuchawki całkowicie bezprzewodowe są najbardziej dyskretne, doskonale dopasowują się do kanału słuchowego i nie wystają poza małżowinę. Wbudowany mikrofon umożliwia korzystanie z nich podczas rozmów, a lekka i wydajna bateria starcza na wiele godzin użytkowania. Modele bezprzewodowe wyposażone są w specjalne etui, które poza ochroną przed zniszczeniem służy również jako praktyczna i poręczna ładowarka. Niewielkie akumulatory są bardzo wytrzymałe, starczają na około 4–6 godzin ciągłej pracy, a w połączeniu ze stacją dokującą nawet na 16–24 godziny.

Jednym z niewielu mankamentów słuchawek True Wireless jest ich cena. Najbardziej zaawansowane modele mogą kosztować tyle, co kilka par słuchawek przewodowych o podobnych parametrach. Na szczęście w internecie można znaleźć również modele, które kupisz za mniej niż 100 złotych. Niektórym może dodatkowo przeszkadzać fakt, że łatwo je zgubić podczas ćwiczeń lub w tłoku. Dlatego niezwykle ważnym jest, by modele dokanałowe pewnie trzymały się w uchu, tak by wytrzymać nawet dynamiczne ćwiczenia czy innego typu aktywności.

Słuchawki na pałąku

To rozwiązanie szczególnie przydatne dla osób, które nie mają zaufania do całkowicie bezprzewodowych słuchawek. Kabel, który je łączy, całkowicie likwiduje ryzyko zgubienia. Zdejmowanie i zakładanie ich jest wygodne i szybkie, nie musisz trzymać ich w ręku, zamiast tego zawiesisz je na szyi.

Kolejną zaletą słuchawek na pałąku jest bardziej wytrzymała bateria. Może starczyć nawet na dziesięć godzin ciągłej pracy.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)