DNS-323 sieciowe magazyny danych od D-Linka

DNS‑323 sieciowe magazyny danych od D‑Linka

DNS-323 sieciowe magazyny danych od D-Linka
Źródło zdjęć: © D-Link
27.04.2009 16:16

D-Link wprowadza na rynek zintegrowany system pamięci masowej Network Storage Enclosure, zaprojektowany z myślą o małych
biurach i użytkownikach domowych. Urządzenie jest w
stanie pomieścić i udostępniać naprawdę obszerne zasoby dokumentów,
plików muzycznych, zdjęć czy filmów video

_ DNS-323-1TB oraz DNS-323-2TB to odpowiedź na postępującą digitalizację i zapotrzebowanie na coraz większą pojemność pamięci do przechowywania firmowych i domowych zasobów _. - mówi Michał Derdzikowski, szef polskiego biura D-Link.
- _ W przypadku urządzenia obsadzonego dwoma dyskami 1TB są to aż 2 tera bajty, czyli aż 20 razy więcej niż w przypadku pamięci przeciętnego laptopa _.

Obraz
© D-Link DNS-323 (fot. D-Link)

W obu wersjach produktu (1 TB i 2 TB) napędy są fabrycznie obsadzone, sformatowane i skonfigurowane. Od razu po zainstalowaniu urządzenia można więc udostępniać pliki muzyczne, zdjęcia, filmy wideo i inne dokumenty całej domowej lub biurowej sieci. Dzięki wbudowanemu serwerowi _ iTunes _ można odtwarzać muzykę bezpośrednio z pamięci masowej. Serwer multimedialny UPnP AV pozwala z kolei na strumieniową transmisję treści do kompatybilnych odtwarzaczy. Dostęp do centralnie zgromadzonych plików ułatwia też wbudowany serwer FTP, dzięki czemu można przeglądać je z dowolnego miejsca za pośrednictwem Internetu.

Rozwiązanie dwudyskowe jest szczególnie przydatne tam, gdzie istotne jest bezpieczeństwo danych. Oprócz prostego tworzenia kopii zapasowych pozwala bowiem na stworzenie macierzy RAID1 (mirroring). Wówczas na obu dyskach będą automatycznie tworzone kopie lustrzane plików i danych, co zabezpieczy każde z nich w przypadku awarii jednego z napędów.

Urządzenia na polskim rynku są dostępne w cenie:
DNS-323-1TB - 1150zł
DNS-323-2TB - 1520zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)