Długo wyczekiwana aktualizacja Xbox One już dostępna

Strona głównaDługo wyczekiwana aktualizacja Xbox One już dostępna
12.11.2015 16:17
Długo wyczekiwana aktualizacja Xbox One już dostępna
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Microsoft udostępnił długo oczekiwaną aktualizację dla konsoli Xbox. Nowe oprogramowanie całkowicie zmienia sposób korzystania z konsoli, stawiając na szybkość działania oraz wszechstronność systemu Windows 10. Od teraz, dostępna jest także wyczekiwana przez graczy, wsteczna kompatybilność gier z konsoli Xbox 360. W stare tytuły można będzie zagrać na Xbox One.

Wsteczna kompatybilność

Dzięki wstecznej kompatybilności na konsoli Xbox One będzie można uruchamiać gry z konsoli Xbox 360. jednocześnie korzystając ze wszystkich funkcji znanych z One np. zapisywanie zrzutów ekranu, streaming rozgrywki na urządzenie z systemem Windows 10 i nagrywanie filmów z gry w trybie Game DVR. We wstecznej kompatybilności możliwa będzie również rozgrywka wieloosobowa w gry z Xbox 360, także pomiędzy konsolami. Posiadane gry w wersji cyfrowej automatycznie zostaną wyświetlone w sekcji „Gotowe do instalacji”. W przypadku gier odtwarzanych z płyty, które należą do katalogu gier wstecznej kompatybilności, wystarczy włożyć płytę do urządzenia i rozpocząć instalowanie gry na dysku twardym. Od grudnia, katalog wstecznej kompatybilność, obejmujący obecnie 104 tytuły startowe, będzie rozszerzany o kolejne pozycje w tym „Halo Reach”, „Halo Wars”, „Call of Duty: Black Ops”, „Bioshock”, „Bioshock 2”, „Bioshock Infinite” i „Skate 3”.

288757160870164627
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Nowy ekran startowy konsoli

Zaprojektowany na nowo interfejs konsoli Xbox One będzie teraz zawierać ostatnio uruchamiane gry i aplikacje. Również funkcje społecznościowe są teraz łatwiej dostępne. Nowe menu nawigacji umożliwia szybszy dostęp to najczęściej wykorzystywanych poleceń i opcji. Zakładka nawigacji jest dostępna z ekranu startowego konsoli, jak również w trakcie rozgrywki, dając szybki dostęp do profilu, znajomych i ustawień. W równie prosty sposób możliwe będzie zakładanie Grup, przeglądanie Wiadomości oraz przypinanie aplikacji.

Nowa sekcja Społeczności

Zakładka pozwali na szybszy kontakt z innymi graczami usługi Xbox Live. Możliwe będzie sprawdzenie w co grają nasi znajomi i jakie postępy w grach osiągnęli, gromadząc wszystkie informacje w jednej zakładce „Powiadomienia”. Natomiast zakładka „Popularne”. będzie zbierać informacje o najpopularniejszych grach i informacjach od społeczności Xbox Live.

288757160870361235
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Szybkie wyszukiwanie nowych gier i treści

Sklep zmieni się teraz w cztery proste do nawigacji obszary: gry, aplikacje, filmy i telewizję, oraz muzykę. Nowy, pionowy widok umożliwi zapoznanie się z większą liczbą ofert na jednym ekranie. Można również przeglądać kategorie, takie jak Polecane, Premiery, Najczęściej wybierane, Najwyżej ocenione, Dostępne wkrótce i Rekomendowane, które pomogą łatwo znaleźć poszukiwane elementy.

Konfiguracja przycisków kontrolera

Nowa aplikacja Akcesoria Xbox pozwala na przypisanie wybranych funkcji przyciskom dowolnego kontrolera bezprzewodowego Xbox One. Można teraz zmienić układ przycisków, odwrócić osie gałek, zmienić strony spustów, tworząc własne profile, dostosowane do stylu gry.

JB

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)