Dla ochłody - urządzenie do przygotowywania mrożonej herbaty

Dla ochłody - urządzenie do przygotowywania mrożonej herbaty
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.08.2013 09:14

Herbata to napój, który potrafi wspaniale rozgrzać w chłodne jesienne wieczory, a latem dać zimne orzeźwienie. O ile urządzenia do zaparzania gorącej herbaty nikogo raczej nie dziwią, to sprzęt do przygotowywania tego napoju w wersji mrożonej nadal jest rzadkością naszych domach. Może jest tak dlatego, że łatwiej sięgnąć po gotowe napoje gazowane, a może dlatego, że mrożoną herbatę można bez posiadania większych zdolności kulinarnych przygotować samodzielnie?

West Bend Iced Tea Maker nie jest to sprzęt niezbędny w każdej kuchni, jednak jeśli wyjątkowo lubimy mrożoną herbatę, to pomoże nam on zaoszczędzić sporo czasu. Aby przygotować mrożoną herbatę, do zbiorniczka należy nalać zimnej wody, a do pojemnika na herbatę włożyć saszetki lub wsypać herbatę liściastą. Pod kranik wkładamy dzbanek, najlepiej wypełniony kostkami lodu, i czekamy około 1. minut na wypełnienie go.

Plusem tego urządzenia jest możliwość ustawienia mocy naparu oraz ilości cukru (cukier należy wsypać do oddzielnego pojemnika, można oczywiście wybrać wersję niesłodką).

Urządzenie kosztuje ok. 28 dolarów, można zamówić je w wielu zagranicznych sklepach internetowych.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)