DivX: certyfikaty dla Blu-ray

DivX: certyfikaty dla Blu‑ray

DivX: certyfikaty dla Blu-ray
Źródło zdjęć: © Divx
13.03.2008 08:30, aktualizacja: 13.03.2008 09:29

Firma DivX poinformowała o przyznaniu swojego certyfikatu sześciu nowym odtwarzaczom Blu-ray. Znalazły się wśród nich modele firm Panasonic, Philips i Denon.

Warto przypomnieć, że już w grudniu poprzedniego roku certyfikatem DivX obdarzona została konsola Playstation 3. Obecnie dołączyło do niej sześć stacjonarnych odtwarzaczy Blu-ray - jeden firmy Panasonic ( DMP-BD30EE ), jeden firmy Philips ( BDP7200 ) oraz cztery pochodzące z linii produkcyjnych Denona ( DVD-2500BTC1B, DVD-3800BDC1B, DVD-3800BDSP i DVD-2500BTSP ). Przedstawiciele firmy DivX mówią, że wyposażenie tych urządzeń w obsługę ich kodeka z pewnością ucieszy użytkowników - wszak na jednym "niebieskim" krążku można zmagazynować do 25 godzin skompresowanego materiału w jakości DVD.

"_ Koniec wojny formatów stworzył więcej możliwości dla produktów Blu-ray " - powiedział Michelle Abraham z firmy badawczej In-Stat. " Nasza firma przewiduje, że w 2011 roku na rynek trafi 23 miliony odtwarzaczy Blu-ray. DivX ma bardzo dobrą pozycję aby stać się standardem w urządzeniach Blu-ray w ten sam sposób w jaki pojawił się w milionach odtwarzaczy DVD _" - dodaje.

Strona firmy DivX. - http://www.divx.com

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)