DIR- 455: domowy router z obsługą sieci GSM od D‑Linka

DIR- 455: domowy router z obsługą sieci GSM od D-Linka

20.10.2009 13:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma D-Link wprowadza na rynek nowy router bezprzewodowy 3.5G z wejściem na kartę SIM. Dzięki niemu użytkownicy będą mogli dzielić się dostępem do Internetu praktycznie w każdym miejscu na ziemi, gdzie ma zasięg telefonia komórkowa.

Router DIR-45. do komunikacji mobilnej HSDPA 3.5G, umożliwia użytkownikom dostęp do bezprzewodowych sieci szerokopasmowych praktycznie w dowolnym miejscu na świecie, również w drodze oraz w miejscach, gdzie nie ma dostępu do konwencjonalnego Ethernetu lub sieci bezprzewodowej. Wszystko dzięki możliwości bezpośredniej instalacji karty SIM UMTS/HSDPA. DIR-455 zawiera wszystkie funkcje tradycyjnego routera ethernetowego oraz dodatkowo oferuje przełączanie awaryjne 3.5G. Wbudowany w niego moduł 3.5G nie posiada ograniczeń typowych dla zewnętrznych adapterów 3.5G na złącze USB, które są łatwe do wyłamania i często mają problemy ze współpracą z routerem. Urządzenie obsługuje także mechanizm przesyłania wiadomości tekstowych (SMS) zarówno w trybie modemu, jak i routera.

Obraz
© (fot. D-Link)

„Produkt ten został opracowany jako rozwiązanie dla małych i średnich firm, oferujące dwa interfejsy WAN, maksymalnie pięć równoczesnych kanałów VPN IPSec oraz zabezpieczenia WPA/WPA2 dla ochrony sieci bezprzewodowej. Ma łatwą w użyciu opcję przełączania interfejsu WAN z Ethernetu na 3.5G, w przypadku awarii głównego łącza internetowego”. — mówi Roman Napierała, dyrektor zarządzający firmy D-Link w Europie Wschodniej. „Urządzenie umożliwia współdzielenie mobilnych połączeń 3.5G w przypadku braku dostępu do naziemnego Internetu”.

W czasie połączenia 3.5. z Internetem użytkownik może nadal odbierać połączenia przychodzące i odpowiadać na wiadomości SMS. Urządzenie DIR-455 jest wyposażone w gniazdo RJ-11, które umożliwia podłączenie standardowego telefonu analogowego i prowadzenie wysokiej jakości rozmów przez sieć komórkową GSM.

Najważniejsze funkcje i korzyści:

• Kompletny, 4-portowy router bezprzewodowy z zaporą i integralną łącznością WAN 3.5G, zapewniający mobilny dostęp do Internetu

• Szybka łączność przewodowa lub bezprzewodowa w standardzie 802.11b/g w obszarach, w których nie ma dostępu do konwencjonalnego Ethernetu lub bezprzewodowej sieci WAN

• Zgodność z szeroką gamą sieci komórkowych obsługujących technologię HSDPA. W czasie połączenia 3.5. z Internetem użytkownik może nadal odbierać połączenia przychodzące i odpowiadać na wiadomości SMS.

• Przełączenie awaryjne WAN bez przerw w połączeniu .

• Możliwość podłączenia przez gniazdo RJ-1. telefonu analogowego i prowadzenie w wysokiej jakości rozmów przez sieć komórkową GSM.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)