Dell zapowiada monitor działający w rozdzielczości 5K

Dell zapowiada monitor działający w rozdzielczości 5K

Dell zapowiada monitor działający w rozdzielczości 5K
Źródło zdjęć: © stuff
09.09.2014 13:13, aktualizacja: 09.09.2014 16:10

Odbiorniki 4K stały się ostatnio synonimem obrazu ostrego jak brzytwa. To może się jednak wkrótce zmienić, gdyż na horyzoncie pojawia się sprzęt, który będzie wyświetlać obraz w jeszcze większej rozdzielczości.

Pionierem technologii tego rodzaju można nazwać firmę Dell. Amerykanie pokazali niedawno swój nowy 27-calowy monitor działający w rozdzielczości 512. x 2880 pikseli. Co ciekawe, możemy go ustawić pionowo, co - jak słusznie zauważono w Anandatech - stwarza wrażenie korzystania z dwóch ekranów 2560 x 2880.

Niestety, na chwilę obecną niewiele wiadomo na temat sprzętu poza danymi dotyczącymi rozdzielczości, gęstości pikseli na cal (21. ppi) oraz głębi kolorów. Chcielibyśmy się dowiedzieć w jakie porty zostanie on wyposażony, poznać informacje na temat częstotliwości odświeżania albo przynajmniej oprogramowania – czy też narzędzi – umożliwiającego konfigurację jego współpracy z kartami graficznymi.

Według doniesienia Maximum PC, monitor do pełnego rozwinięcia skrzydeł potrzebować będzie sygnału pochodzącego z dwóch wyjść DisplayPort 1.2. Z tego względu zakładamy, że sprzęt przeznaczony jest dla profesjonalistów, którzy potrzebują najnowszej technologii do wykonywania swojego zawodu. Teoria ta znajduje potwierdzenie w przewidywanej cenie urządzenia, czyli 2500 dol. (ok. 8 tys. zł)

Źródło artykułu:Stuff
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)