Dell zapowiada monitor działający w rozdzielczości 5K

Dell zapowiada monitor działający w rozdzielczości 5K
Źródło zdjęć: © stuff

09.09.2014 13:13, aktual.: 09.09.2014 16:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odbiorniki 4K stały się ostatnio synonimem obrazu ostrego jak brzytwa. To może się jednak wkrótce zmienić, gdyż na horyzoncie pojawia się sprzęt, który będzie wyświetlać obraz w jeszcze większej rozdzielczości.

Pionierem technologii tego rodzaju można nazwać firmę Dell. Amerykanie pokazali niedawno swój nowy 27-calowy monitor działający w rozdzielczości 512. x 2880 pikseli. Co ciekawe, możemy go ustawić pionowo, co - jak słusznie zauważono w Anandatech - stwarza wrażenie korzystania z dwóch ekranów 2560 x 2880.

Niestety, na chwilę obecną niewiele wiadomo na temat sprzętu poza danymi dotyczącymi rozdzielczości, gęstości pikseli na cal (21. ppi) oraz głębi kolorów. Chcielibyśmy się dowiedzieć w jakie porty zostanie on wyposażony, poznać informacje na temat częstotliwości odświeżania albo przynajmniej oprogramowania – czy też narzędzi – umożliwiającego konfigurację jego współpracy z kartami graficznymi.

Według doniesienia Maximum PC, monitor do pełnego rozwinięcia skrzydeł potrzebować będzie sygnału pochodzącego z dwóch wyjść DisplayPort 1.2. Z tego względu zakładamy, że sprzęt przeznaczony jest dla profesjonalistów, którzy potrzebują najnowszej technologii do wykonywania swojego zawodu. Teoria ta znajduje potwierdzenie w przewidywanej cenie urządzenia, czyli 2500 dol. (ok. 8 tys. zł)

Źródło artykułu:Stuff
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)