Decyzja UKE ws. częstotliwości dla Sferii możliwa w październiku

Decyzja UKE ws. częstotliwości dla Sferii możliwa w październiku

Decyzja UKE ws. częstotliwości dla Sferii możliwa w październiku
Źródło zdjęć: © Sferia
23.09.2008 10:19, aktualizacja: 23.09.2008 10:44

UKE może na początku października wydać decyzję o zmianie rezerwacji częstotliwości dla Sferii, co umożliwi tej spółce oferowanie usług telefonii komórkowej.

_ Początek października to jest realny termin dla wydania tej decyzji dla Sferii, bo kwestie techniczne zostały już uzgodnione, a tylko kończone są kwestie prawne _ - powiedział Jacek Strzałkowski, rzecznik UKE.

Początkowo rezerwacja częstotliwości dla Sferii, oferującej usługi telefonii stacjonarnej, transmisji danych i dostępu do Internetu, ograniczała spółce możliwość świadczenia usług telefonii komórkowej. Jednak w 2007 roku zmieniła to decyzja sądowa, a UKE miał wydać tylko formalną decyzję o zmianie rezerwacji. Na przeszkodzie w wydaniu decyzji UKE stanęło szereg pism i wniosków od największych operatorów na rynku komórkowym m.in. wniosków o rezerwację częstotliwości należących do Sferii.

Jak powiedział Strzałkowski, trwająca miesiącami korespondencja między operatorami komórkowymi i UKE wkrótce dobiegnie końca, co pozwoli urzędowi wydać decyzję. Ostatnią kwestią w wydaniu decyzji dla Sferii jest zakończenie korespondencji z Polkomtelem oraz wydanie dwóch decyzji - dla Polkomtela i PTC - dotyczących ich wniosków o otrzymanie częstotliwości zarezerwowanych dla Sferii. Inni operatorzy już dostali odmowy.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)