David Beckham ambasadorem marki Samsung

David Beckham ambasadorem marki Samsung

David Beckham ambasadorem marki Samsung
Źródło zdjęć: © Samsung
06.05.2011 15:04

Samsung poinformował, że nowym, globalnym ambasadorem jego marki będzie jeden z najbardziej znanych na świecie piłkarzy, David Beckham. Decyzja ta związana jest m.in. z Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi, które odbędą się w 2012 roku

David Beckham nie został wybrany przypadkowo. Poza rozpoznawalną w jego przypadku marką, dla Samsunga ważne było również to, że urodził się on w Londynie. I właśnie tam odbędą się kolejne Letnie Igrzyska Olimpijskie.

Obraz
© (fot. Samsung)

Umowa ze znanym piłkarzem, który grał m.in. takich klubach jak Manchester United czy Real Madryt, przewiduje pojawienie się jego wizerunku w wielu kampaniach reklamowych. Będą one częścią oficjalnych działań marketingowych zbliżających się Igrzysk Letnich.

Wizerunek Beckhama z pewnością nie pozostanie bez wpływu na popularność Samsunga na rynkach wschodnich. To właśnie tam piłkarz ma jednych z najbardziej wiernych fanów.

Najprawdopodobniej Beckham będzie nieodzowną wizytówką najnowszego smartfonu Samsunga, Galaxy S II. O wielkich nadziejach firmy względem tego modelu może świadczyć fakt, że w samej Korei Południowej, tylko w przedsprzedaży, smartfon ten znalazł ponad 20. tys. nabywców.

Zaangażowanie tak znanego piłkarza może świadczyć o tym, że Samsung liczy co najmniej na osiągnięcie takiego samego wyniku sprzedaży Galaxy S II jak jego poprzednik. Tylko do końca 2010 roku nabywców znalazło prawie 10 mln sztuk.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)