Darmowy internet dla 1,5 tys.niepłnosprawnych i ubogich

Darmowy internet dla 1,5 tys.niepłnosprawnych i ubogich

Darmowy internet dla 1,5 tys.niepłnosprawnych i ubogich
Źródło zdjęć: © PC World
19.02.2010 11:30, aktualizacja: 22.02.2010 15:31

500 niepełnosprawnych z Radomia otrzyma darmowe komputery z dostępem do
internetu, które z dzięki funduszom z UE zakupi dla nich miasto. Dla kolejnego 1000 osób w trudnej sytuacji materialnej, miasto zapewni bezpłatny dostęp do sieci.

Jak poinformowała PAP Ryszarda Kitowska z biura prasowego radomskiego magistratu, wartość całego przedsięwzięcia wynosi przeszło 1. mln zł, z czego ponad 8,5 mln zł stanowi dofinansowanie z pieniędzy unijnych.

Pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka realizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury. W ramach programu wspierane są m.in. przedsięwzięcia przeciwdziałające tzw. wykluczeniu cyfrowemu. Projekt będzie realizowany od kwietnia tego roku do marca 2013.

Obraz
© (fot. jupiterimages)

"W pierwszej kolejności gmina przystąpi do przygotowania niezbędnej infrastruktury, m.in. budowy sieci, następnie zakupione zostaną komputery i wyłonione osoby, które skorzystają z projektu" - wyjaśniła Kitowska.

Dla uczestników projektu zostaną też zorganizowane szkolenia dotyczące obsługi łącza, podstaw komunikacji elektronicznej, użytkowania komputera oraz podstawowego oprogramowania. W przypadku osób niepełnosprawnych, które mają trudności z poruszaniem się, szkolenia indywidualne odbędą się w domach. Niepełnosprawni otrzymają sprzęt komputerowy dostosowany do ich potrzeb.

Kitowska dodała, że po zakończeniu projektu konieczne jest utrzymanie jego rezultatów przez pięć lat. "Oznacza to, że uczestniczące w projekcie gospodarstwa domowe otrzymają bezpłatny dostęp do internetu do 2018 r. - wyjaśniła.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (114)