Darmowy edytor gier dla Linuksa i Windows

Darmowy edytor gier dla Linuksa i Windows

Darmowy edytor gier dla Linuksa i Windows
Źródło zdjęć: © heise-online.pl
16.10.2009 15:08, aktualizacja: 16.10.2009 15:24

Game Editor to graficzne środowisko programistyczne służące do tworzenia gier Vergrößern
game-editor.com Program Game Editor umożliwia projektowanie w środowisku graficznym gier dla systemów Windows (od 95 do Visty), Windows Mobile 6.0 i 6.5 oraz Linux.

Program Game Editor umożliwia projektowanie w środowisku graficznym gier dla systemów Windows (od 95 do Visty), Windows Mobile 6.0 i 6.5 oraz Linux.

Narzędzie jest dystrybuowane równolegle na dwóch licencjach (dual licensing). Kod źródłowy rozwijany w ramach projektu został objęty licencją GPL3 i po jego samodzielnym skompilowaniu oprogramowanie może być używany wyłącznie do tworzenia gier Open Source. Jeśli zależy nam na prekompilowanym pakiecie binarnym lub zamierzamy publikować gry opracowane w Game Editorze na licencji innej niż GPL3. musimy zakupić komercyjną wersję za zaledwie 95 dolarów. Gry stworzone przy użyciu tego pochodzącego z Brazylii oprogramowania nie podlegają żadnym opłatom licencyjnym.

Obraz
© Game Editor to graficzne środowisko programistyczne służące do tworzenia gier (fot. heise-online.pl)

Game Editor to graficzne środowisko programistyczne, które pozwala na proste tworzenie postaci i plenerów rozgrywki, jak również grafik, dźwięków i animacji. Projektowanie mechanizmów rozgrywki odbywa się w oparciu o definiowalne zdarzenia. Umieszczone na stronie projektu zrzuty ekranu doskonale ilustrują możliwości programu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)