Darmowe warsztaty "Materclass - szkoła filmowania"

Darmowe warsztaty "Materclass - szkoła filmowania"

Darmowe warsztaty "Materclass - szkoła filmowania"
Źródło zdjęć: © SXC.hu
27.09.2011 12:23

"Materclass - szkoła filmowania" to otwarty dla młodzieży (osoby w wieku 12-30 lat), specjalistyczny program edukacji filmowej, który ma na celu przekazanie młodym ludziom wiedzy na temat podstawowych zagadnień praktycznych dotyczących sztuki filmowej. Przede wszystkim podstaw dotyczących warsztatu filmowego i zapoznania się ze specyfiką pracy na planie filmowym. Warsztaty mają także nauczyć młodzież świadomego odbioru dzieła filmowego.

Najważniejszym elementem projektu jest cykl bezpłatnych warsztatów i ćwiczeń praktycznych z poszczególnych dziedzin filmowych (scenariusz, reżyseria, realizacja obrazu, montaż), podczas których - bazując na profesjonalnym zapleczu technicznym i sprzętowym - realizowane są pod okiem profesjonalistów krótkometrażowe etiudy filmowe.

Tegoroczna edycja "Materclass - szkoła filmowania" odbędzie się w dniach 
8 października - 5 listopada (jako projekt towarzyszący 10. Międzynarodowemu Forum Niezależnych Filmów Fabularnych) w siedzibie Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Finał projektu odbędzie się 5 listopada w warszawskiej KINOTECE (Pałac Kultury i Nauki), gdzie uczestnicy warsztatów zaprezentują publicznie efekty swojej pracy.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego , w nieprzekraczalnym terminie do dnia 5 października 2011 r. Formularz dostępny jest na stronie www.mfnff.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)