Darmowa nawigacja Google Maps. Jak z niej korzystać? Podpowiadamy

Darmowa nawigacja Google Maps. Jak z niej korzystać? Podpowiadamy

27.08.2020 17:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Darmowa nawigacja Google Maps to aplikacja, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Dedykowana jest dla podróżujących pieszo, rowerem, samochodem, a nawet komunikacją miejską. Poniżej podpowiadamy, jak korzystać z oprogramowania.

Darmowa nawigacja Google Maps to niezwykle przydatna aplikacja dla urządzeń mobilnych, dzięki której z łatwością znajdziemy określone miejsce czy obiekt i wyznaczymy do niego najkrótszą z możliwych tras. Oprogramowanie przeznaczone jest dla użytkowników podróżujących m.in. pieszo, rowerem i samochodem. Oferuje ono wiele ciekawych funkcji, jak np. informowanie o korkach czy natężeniach ruchu. Tego typu informacje z pewnością pomogą na etapie planowania podróży.

Serwis internetowy Mapy Google (ang. Google Maps) został uruchomiony 8 lutego 2015 roku. Z czasem usługa zyskała gigantyczną popularność na całym świcie. Korzysta dziś z niej około miliard użytkowników. Dzięki aplikacji możemy m.in. w łatwy sposób przeglądać zdjęcia satelitarne, a także uzyskać wszelkie niezbędne informacje na temat atrakcji turystycznych, restauracji, sklepów, instytucji czy też wielu innych punktów. W bazie oprogramowania znajduje się blisko 200 milionów miejsc, pod którymi użytkownicy każdego dnia zostawiają około 20 milionów wpisów.

Apka należy do jednych z najbardziej rozbudowanych tego rozwiązań tego typu. Oprócz wyznaczania tras oraz przeglądania map, umożliwia również podgląd ulic (Street View). Prezentowane mapy są bardzo czytelne, zarówno w dzień, jak i w nocy.

Obraz
© Materiały prasowe

Darmowa nawigacja Google Maps. Najważniejsze funkcje

Google Maps to aplikacja, która cieszy się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników. Nic dziwnego - oprogramowanie jest niezwykle czytelne, posiada ogromną baza miejsc i zdjęć, a co najważniejsze - jest bardzo intuicyjne i proste w obsłudze.

Po określeniu przez nas punktu docelowego i punktów pośrednich, apka potrafi zaproponować użytkownikowi trasy alternatywne, dzięki którym możemy dotrzeć na miejsce w krótszym czasie. W przypadku nawigacji satelitarnej możemy też liczyć na wskazówki głosowe.

Aplikacja działa w trybie online, co oznacza, że jeżeli chcemy przeglądać mapy oraz korzystać z nawigacji GPS, musimy być połączeni z siecią. Wszystkie dane dotyczące map wczytywane są w czasie rzeczywistym za pomocą Internetu. Warto zaznaczyć, że istnieje funkcja, dzięki której możliwe jest pobieranie fragmentów map do użytku bez połączenia internetowego (offline) i korzystanie z nich w wypadku, gdy nie będziemy mieli dostępu do żadnej z sieci. Wśród wielu opcji, dostępne jest także wsparcie dla historii lokalizacji do późniejszego przeglądania w ramach interfejsu webowego i zapisywania wybranych miejsc.

Obraz
© Materiały prasowe

Poniżej podsumowujemy najistotniejsze funkcje Google Maps:

 • szczegółowe mapy dla lokalizacji na całym świecie
 • nawigacja GPS z funkcją głosową
 • bieżące informacje o ruchu drogowym, korkach i wypadkach
 • dynamiczne zmiany i aktualizacje tras
 • integracja ze Street View
 • wskazówki dojazdu transportem publicznym
 • wyznaczane tras dla kierowców oraz podróżujących pieszo, rowerem lub komunikacją miejską
Obraz
© Materiały prasowe

Darmowa nawigacja Google Maps. Jak korzystać?

Aby rozpocząć korzystanie z nawigacji na telefonie lub tablecie otwórz aplikację Mapy Google i następnie:

1. Wyszukaj miejsce lub kliknij je na mapie

2. W lewym dolnym rogu wybierz Trasa. Jeśli naciśniesz i przytrzymasz przycisk, nawigacja rozpocznie się od razu i możesz pominąć kroki 4-6.

3. Jeśli chcesz dodać kolejne miejsca docelowe, w prawym górnym rogu kliknij Więcej, a potem Dodaj przystanek. Możesz dodać maksymalnie dziewięć przystanków. Kiedy skończysz, kliknij Gotowe.

4. Wybierz jedną z następujących opcji:

 • Samochód
 • Transport publiczny
 • Pieszo
 • Przejazdy
 • Rower

5. Jeżeli są dostępne inne trasy, pojawią się na mapie na szaro. Aby wybrać trasę alternatywną, kliknij szarą linię.

6. Aby rozpocząć nawigację, kliknij Rozpocznij. Jeżeli zobaczysz komunikat "Szukam GPS", oznacza to, że urządzenie próbuje znaleźć sygnał GPS.

7. Aby zatrzymać nawigację, w lewym dolnym rogu kliknij Zamknij.

Darmową aplikację Google Maps na Androida oraz na iOS-a możesz pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)