Czyj to numer telefonu? Podpowiadamy, jak sprawdzić kto dzwonił

Czyj to numer telefonu? Podpowiadamy, jak sprawdzić kto dzwonił

22.12.2016 16:05, aktualizacja: 30.07.2019 13:20

Czyj to numer? Niełatwo sprawdzić nieznany numer telefonu i kto dzwonił. Okazuje się jednak, że istnieją w sieci serwisy, w których można za darmo - i większości wypadków skutecznie - sprawdzić, kto dzwonił i jak znaleźć numer telefonu. Jest tylko jeden haczyk.

Dzwonek telefonu, patrzysz na ekran, a tam nieznany numer – „odbierać, a może nie, może to znów te piekielne garnki?” Wielu z nas zapewne stanęło przed takim dylematem. W czasach, kiedy nie było ustawy o ochronie danych osobowych, nie było takich problemów - można było zajrzeć do książki telefonicznej bądź zadzwonić na numer 913. Obecnie sprawa nie jest już taka prosta. Podpowiadamy, jak skutecznie sprawdzić właściciela numeru telefonu i kto dzwonił?

Co to za numer telefonu?

Istnieją w sieci polskie serwisy, w których użytkownicy ostrzegają się nawzajem przed podejrzanymi kontaktami. Po wpisaniu numeru telefonu można sprawdzić też do jakiej firmy windykacyjnej należy bądź jakie produkty próbuje wcisnąć rozmówcy telemarketer.

Jednak opierają się one jedynie na tym, jaki numer dodadzą użytkownicy i co się pojawi w komentarzach, a te mogą być sprzeczne. Niemniej dla większości z nas jest to najprostszy sposób na sprawdzenie, kto dzwonił. Jest skuteczny przede wszystkim w przypadku odnajdywania numerów telemarketerów najpopularniejszych firm, którzy często "nękają" użytkowników.

Jak skutecznie sprawdzić numer telefonu?

Okazuje się, że prócz naszych rodzimych serwisów istnieją znacznie skuteczniejsze narzędzia. Jedno z nich to serwis www.truecaller.com, który podobno dysponuje bazą aż trzech miliardów numerów telefonów z całego świata. Jedyne czego trzeba, to konto Google bądź Microsoft, dzięki któremu logujemy się na stronie i już można sprawdzać do woli, kto do nas dzwoni. Po zalogowaniu na stronie wprowadzamy szukany numer telefonu i gotowe - wiemy kto do nas dzwonił.

Obraz
© truecaller.com

Aby sprawdzić działanie serwisu, założyliśmy nowe konto Google, aby było pozbawione kontaktów. Ciekawe, że sprawdzaliśmy wiele numerów telefonów i prawie za każdym razem serwis wiedział, czyj numer wprowadzamy.

Skąd Truecaller zna numer do mojej mamy? Właśnie w logowaniu za pomocą konta z kontaktami tkwi cała tajemnica serwisów takich jak Trucaller. Chodzi o to, że w czasie procesu logowania każdy użytkownik zezwala na dostęp do swowjej książki telefonicznej i właśnie stąd serwis czerpie wiedzę o numerach telefonów wielu abonentów.

Jaki to numer? Serwisy, które pomogą sprawdzić, kto dzwonił

Jak się okazuje, Truecaller nie jest jedyną witryną w sieci, która oferuje takie usługi. Na identycznych zasadach działa serwis Sync.me, który podobnie jak Truecaller jest również aplikacją na telefon. Zadaniem obu programów jest pokazywać w czasie rzeczywistym, kto dzwoni na numer urządzenia, w którym aplikacja jest zainstalowana.

Pamiętajcie, jeśli chcecie korzystać z usług takich serwisów jak Truecaller oraz Sync.me warto założyć dodatkowe konto Google’a, które nie jest połączone z waszą skrzynką kontaktową. Przyda się ono nie tylko w przypadku sprawdzania nieznanego numeru telefonu, ale również w wielu innych przypadkach.

Jak sprawdzić właściciela numeru telefonu - przydatne adresy

W sieci znajdziemy wiele stron internetowych, które tworzą książki telefoniczne z numerami dostępnymi publicznie. To również dobra metoda na sprawdzenie, czyj to numer telefonu komórkowego. W razie potrzeby możecie odwiedzić jedną z poniższych stron:

  • Numerytelefonu.com - możesz sprawdzić niemal dowolny numer telefonu - baza jest na bierząco tworzona przez użytkowników;
  • Nieznany-numer.pl - możecie sprawdzić poza tym, kto dzwonił również bazę numerów premium oraz pozać koszt połączeń na każdy z nich;
  • Poza bazą numerów, na Ktoto.info znajdziecie również poradniki i przepisy prawne obowiązujące telemarketerów, którzy są najczęściej dzwoniącymi osobami z nieznanych lub zastrzeżonych numerów.

Co więcej powstały również aplikacje, które możecie pobrać, by sprawdzić, czyj to numer. Możecie pobrać je poniżej:

Czyj to numer telefonu? Mamy nadzieję, że teraz łatwiej będzie znaleźć wam odpowiedź, czy numerk, który do was dzwonił jest bezpieczny. Pamiętajcie, by nie oddzwaniać na nieznane numery, ponieważ może się to wiązać z dodatkowymi, często wysokimi kosztami.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (96)