Czy tak będzie wyglądać Windows 9?

Czy tak będzie wyglądać Windows 9?

Czy tak będzie wyglądać Windows 9?
Źródło zdjęć: © chip.pl
14.07.2014 09:44, aktualizacja: 14.07.2014 09:59

Brak prawdziwego Menu Start był jednym z poważniejszych zarzutów stawianych systemowi Windows 8. Wbrew oczekiwaniom, kolejne poprawki nie przyniosły pod tym względem znaczących zmian i wygląda na to, że Microsoft czeka z "wielkim powrotem" aż do kolejnej wersji systemu operacyjnego. Czeka i... kombinuje.

W Sieci pojawił się prawdopodobnie autentyczny zrzut ekranowy z rozwojowej wersji systemu Windows 9 "Treshold" o numerze Build 6.4.9788. Widać na nim przycisk Start (wyglądający podobnie do tego w Windows 8), który rozwija Menu Start w zupełnie nowej, "zmiksowanej" formie.

Z lewej strony mamy oczywiście typową dla Menu Start listę programów, wraz z możliwością dodatkowego rozwijania wybranych folderów czy poleceń. Na dole jest również pole wyszukiwania i – obok – przycisk wyłączania komputera. Najciekawiej wygląda jednak prawa strona Menu Start, żywcem przypominająca kafelkowy interfejs Metro z Windows 8.

W prawym rogu zrzutu ekranowego znajdziemy określenie Windows 8.1 Pro. Część ekspertów interpretuje ją jako roboczą nazwę systemu Windows 9, używaną w wewnętrznych materiałach Microsoftu. Inni wyciągają stąd wniosek, że wersja Treshold nie będzie całkowicie nowym systemem, ale sprzedawaną pod nową nazwą mocną aktualizacją aktualnych "okienek", podobnie jak miało to kiedyś miejsce w przypadku systemów Windows 98E i Windows ME.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (123)