Czy tak będzie wyglądać w przyszłości robienie zakupów przez internet?

Czy tak będzie wyglądać w przyszłości robienie zakupów przez internet?

Czy tak będzie wyglądać w przyszłości robienie zakupów przez internet?
Źródło zdjęć: © Gizmodo
07.04.2011 13:08, aktualizacja: 07.04.2011 13:29

Kto nie lubi robić zakupów w Sieci, ręka do góry. Tak myślałem. Nie ma osoby, która nie zachwalałaby możliwości kupienia nowego gadżetu siedząc w domu w samej bieliźnie. Jeśli jednak pomysł firmy stojącej za 3Live Shop wypali, wtedy będziemy musieli założyć na siebie przynajmniej koszulkę.

Kto nie lubi robić zakupów w sieci, ręka do góry. Tak myślałem. Nie ma osoby, która nie zachwalałaby możliwości kupienia nowego gadżetu siedząc w domu w samej bieliźnie. Jeśli jednak pomysł firmy stojącej za 3Live Shop wypali, wtedy będziemy musieli założyć na siebie przynajmniej koszulkę.

Sklep firmy B Reel może zmienić sposób, w jaki do tej pory robiliśmy zakupy w Sieci. Zasada działania 3Live Shop nie polega tylko, najprościej rzecz ujmując, na połączeniu sklepu online z wideorozmową na Skypie. Sprzedawca, z którym zostaniemy połączeni będzie obsługiwać nas przy pomocy komputera z bardzo ciekawie rozwiązanym ekranem wielodotykowym. To prawie tak, jakby Tom Cruise z "Raportu mniejszości" zamiast ścigać niedoszłych przestępców zajmował się sprzedawaniem smartfonów przez Internet.

Prowadzenie w ten sposób sprzedaży będzie miało oczywiście plusy i minusy. Do pierwszych należy możliwość porozmawiania na żywo z człowiekiem z krwi i kości, i poproszenie go o najlepiej pasujący do nas produkt. Czytelnicy Gizmodo, czyli osoby mające w małym palcu wiedzę na temat na gadżetów elektronicznych nie będą potrzebować tego typu udogodnień, za to ich rodzice i dziadkowie mogą chcieć z nich skorzystać.

Drugą stroną medalu jest konieczność upodobnienia się na chwilę do człowieka (tak to nazwijmy), by nie przestraszyć osoby po drugiej stronie ekranu. To, o czym wielu klientów 3Live Shop nie będzie zdawać sobie sprawy, to koszta związane z utrzymaniem armii cybersprzedawców. Koniec końców, na robienie zakupów w sklepie firmy B Reel będzie stać osoby będące dalekie od kłopotów z gotówką lub zwyczajnie nie znające nikogo, kto doradziłby im zakup odpowiedniego sprzętu za mniejsze pieniądze.

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)