Czy tak będą wyglądać aparaty przyszłości?

Czy tak będą wyglądać aparaty przyszłości?

Czy tak będą wyglądać aparaty przyszłości?
Źródło zdjęć: © chip.pl
27.01.2014 12:15

Producenci widzą sprawę jasno - w najbliższym czasie rynek mogą zdominować okulary do rozszerzonej rzeczywistości, które zastąpią nam po części tradycyjne kamery i aparaty fotograficzne. Ale pewien projektant z Chin na przekór panującym trendom stworzył nieco inną koncepcję.

Han Li wyszedł z założenia, że współcześni turyści podróżujący po obcych krajach mają stanowczo za wiele elektronicznych urządzeń mających im pomóc w dojściu do celu i rozkoszowaniu się urokami architektury - GPS, aparat fotograficzny, przewodnik turystyczny itp. Postanowił więc zaprojektować urządzenie, które byłoby na tyle funkcjonalne, że zastąpiłoby nam powyższe gadżety.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Ten żółty aparat z przeźroczystym wyświetlaczem nazwany przez projektanta Travelling Companion Panorama Camera umożliwiałby nam nie tylko tworzenie zdjęć przy zastosowaniu różnych filtrów, ale także pokazywałby nam w czasie rzeczywistym różne interesujące miejsca. Spoglądając przez ekran w danym kierunku widzielibyśmy mapę i wirtualne nakładki o okolicznych, ważnych z punktu widzenia turysty punktach takich jak sklepy, kawiarnie, muzea czy bankomaty.

W uchwytach po obu stronach urządzenia znalazłyby się pewnie sporej wielkości akumulatorki, dzięki którym nie musielibyśmy się martwić o ciągłe doładowywanie gadżetu. Przynajmniej pod tym względem Travelling Companion przewyższyłby jakiekolwiek okulary do rozszerzonej rzeczywistości.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Fotopułapka skradziona i... odnaleziona

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)