Czy przejdzie ta kontrowersyjna ustawa? Piraci drżyjcie!

Czy przejdzie ta kontrowersyjna ustawa? Piraci drżyjcie!

Czy przejdzie ta kontrowersyjna ustawa? Piraci drżyjcie!
Źródło zdjęć: © chip.pl
20.12.2011 13:17

Nasz kraj najprawdopodobniej dołączy do międzynarodowego porozumienia ACTA, które ma na celu zwalczać internetowe piractwo i handel podróbkami. Porozumienia szalenie kontrowersyjnego.

Międzynarodowe porozumienie ACTA ma na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy krajami członkowskimi na całym świecie by zwalczać piractwo i handel nieoryginalnymi towarami. Rada Unii Europejskiej, jak donosi Fundacja Panoptykon, zgodziła się na przyjęcie ACTA. Co zastanawiające, zgodziła się bardzo…. dyskretnie. Próżno szukać oświadczeń prasowych czy informacji na witrynie Rady UE. W naszym kraju porozumienie jako pierwszy nagłośnił portal Dziennik Internautów.

Decyzja o możliwości zatwierdzenia ACTA w Unii Europejskiej nie oznacza jednak, że już ową ustawę podpisano. Przedstawiciele rządów stanów Unii Europejskiej mają podpisać akt podczas spotkania Światowej Organizacji Handlu w Genewie. Porozumienie pozostaje otwarte do podpisania do 1 maja 201. roku, a następnie ratyfikowane przez unijny rząd. Wymagana jest ratyfikacja co najmniej sześciu stron.

ACTA budzi poważne kontrowersje wśród obrońców internetowej wolności. Prawo to przewiduje dokładny monitoring każdego internauty, w tym treści przez niego wysyłanych i pobieranych. Budzi to wątpliwości zarówno ekonomiczne, jak i…. etyczne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (491)