Czy Microsoft naprawdę planuje własnego smartfona?

Strona głównaCzy Microsoft naprawdę planuje własnego smartfona?
04.10.2012 10:15
Czy Microsoft naprawdę planuje własnego smartfona?
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

Choć Windows Phone nie zdobył jeszcze wielu zwolenników, pojawiają się pogłoski o tym, że Microsoft nie zamierza zwalniać tempa i pracuje nad własnym smartfonem.

Interesujące, że pogłoski o smartfonie Microsoftu wypłynęły niezależnie od siebie w dwóch różnych miejscach. Źródła, na które powołuje się WPCentral twierdzą, że „Microsoft ma już hardware własnego Windows Phone i pracuje nad nim; słyszeliśmy, że istnieje i trwają jego testy".

Oczywiście nie znaczy to od razu, że Microsoft w najbliższej przyszłości musi wyprodukować telefon, który będziemy mogli kupić. Nie wiadomo nawet, czy kiedykolwiek coś takiego nastąpi. Jeśli te informacje są prawdziwe, oznacza to tylko tyle, że Microsoft rozwija i testuje swój własny hardware. A kto jak kto, ale Microsoft w ciągu swojej długiej historii zdążył już skreślić więcej projektów, niż w wielu firmach kiedykolwiek powstało.

Z kolei źródła, na które powołuje się BGR mówią o tym, że smartfon Microsoftu ma pojawić się w najbliższych miesiącach.

Jeśli faktycznie Microsoft zamierza wypuścić swojego własnego smartfona (tak jak wypuści własny tablet), stawiałoby to w ciekawym świetle współpracę Redmond z HTC, Samsungiem, a przede wszystkim z Nokią, dla której partnerstwo z Microsoftem jest bardzo ważne. Coś na kształt wotum nieufności dla tych firm. Lub po prostu konsekwentna realizacja własnej, długofalowej strategii.

Niezależnie od tego, co kieruje Microsoftem, ewentualny smartfon z Redmond mógłby być ciekawym urządzeniem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)