Czy kalkulator OC pomoże obniżyć stawki ubezpieczenia OC?

Czy kalkulator OC pomoże obniżyć stawki ubezpieczenia OC?

Czy kalkulator OC pomoże obniżyć stawki ubezpieczenia OC?
Źródło zdjęć: © WP.PL
Bolesław Breczko
21.03.2019 17:07

Zakup ubezpieczenia OC jest w Polsce obowiązkowy. Oznacza to tyle, że nie masz żadnych szans na to, by wymigać się od jego zakupu. Możesz jednak poszukać sposobu na to, by obniżyć cenę polisy. My już taki sposób znaleźliśmy – to kalkulator OC, z którego możesz skorzystać online! Sprawdź, jak działa i co powinieneś wiedzieć na jego temat!

Wydatki związane z samochodem to nie tylko tankowanie, dbanie o jego wygląd zewnętrzny, naprawy usterek i przeglądy techniczne. To również zakup polisy OC, która potrafi być kosztowna! Zwłaszcza dla młodych kierowców, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czterema kółkami. Jeśli zależy Ci na tym, by nie przepłacić, to mamy dla Ciebie radę. Sprawdź, czym jest kalkulator OC i skorzystaj z niego, by cieszyć się obniżoną ceną ubezpieczenia OC!

Kalkulator OC – co to takiego?

Kalkulator OC, taki jak https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac, został stworzony po to, by klienci mogli w prosty i szybki sposób zakupić ubezpieczenie pojazdu dostosowane do swoich preferencji. Jego największą zaletą jest zebranie ofert od wszystkich ubezpieczycieli funkcjonujących na polskim rynku. Co to oznacza? Możesz w jednym miejscu, bez wychodzenia z domu i stania w kolejkach w oddziałach towarzystw ubezpieczeniowych, zapoznać się z kilkudziesięcioma ofertami ubezpieczenia OC przygotowanymi specjalnie dla Ciebie! Porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych wyświetli Ci całą listę ofert uporządkowanych od najtańszej do najdroższej, dzięki czemu porównasz wysokości składek, ale nie tylko. Masz dostęp również do produktów dodatkowych (NNW, AC), szczegółów polisy, zakresu ubezpieczenia i informacjach o danym towarzystwie ubezpieczeniowym. Kalkulator OC to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz oszczędzić – dzięki niemu masz wybór i nie musisz się decydować na pierwszą lepszą ofertę, a możesz porównać wszelkie polisy dostępne na rynku.

Jak działa kalkulator OC?

Korzystanie z kalkulatora nie zajmuje więcej niż kilka minut. Jedynym Twoim zadaniem jest wpisanie szeregu informacji dotyczących Ciebie, czyli kierowcy, oraz Twojego pojazdu. Tylko na podstawie tych danych kalkulator ubezpieczeń będzie mógł poprawnie wyliczyć wysokość składki i przygotować dla Ciebie spersonalizowane oferty polisy. Jakie dane będziesz musiał podać, by otrzymać porównanie ofert?

  • Kalkulator potrzebuje od Ciebie informacji dotyczących Twojego pojazdu, takich jak: marka i model, rok produkcji, typ nadwozia, liczba drzwi, pojemność silnika, rodzaj paliwa, zabezpieczenia antykradzieżowe, aktualny przebieg, planowany przebieg roczny, kraj pochodzenia, data pierwszej rejestracji oraz miejsce parkowania.
  • Musisz również podać informacje o kierowcy pojazdu, czyli najprawdopodobniej o sobie samym. Będą to: data urodzenia lub numer PESEL (takie dane są wymagane przez towarzystwa ubezpieczeniowe), data uzyskania prawo jazdy, miejsce zamieszkania, płeć, stan cywilny, liczba posiadanych dzieci, rodzaj wykonywanego zawodu, numer telefonu, historia ubezpieczeniowa.

Czy ubezpieczenie kupione online będzie tańsze?

Odpowiedź brzmi: tak! Polisa komunikacyjna kupiona za pośrednictwem internetu i kalkulatora OC pozwoli Ci zaoszczędzić. Ile? Wszystko zależy od tego, czy posiadasz aktualnie zniżki i jak wygląda Twoja historia ubezpieczeniowa. Towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowują korzystniejsze oferty dla swoich klientów online. Korzystając z kalkulatora OC, zaoszczędzisz więc nie tylko czas, ale również pieniądze!

Przed zakupem i dokonaniem ostatecznej decyzji warto, byś zasiadł przed komputerem i wybrał ofertę idealną. Przygotuj wszelkie niezbędne informacje, które będziesz musiał wpisać w polach kalkulatora OC i pozwól, by wygenerował on dla Ciebie najlepsze oferty na rynku!

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)