Czy czeka nas moda na pecety all‑in-one

Czy czeka nas moda na pecety all-in-one
Źródło zdjęć: © IDG.pl

24.02.2010 11:30, aktual.: 24.02.2010 11:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Micro-Star International wystawi na swoim stoisku na targach CeBIT nowy model komputera osobistego typu "all-in-one". Jak podkreśla producent, maszyna z wyświetlaczem dotykowym zaprojektowana została do obsługi gier i filmów 3D.

Firma pierwotnie zaprezentowała ten sprzęt na styczniowych targach Consumer Electronics Show 2010. MSI co prawda ma już w ofercie komputery typu "all-in-one", m.in. Wind Top AE2010 czy Wind Top AE2200 Pro, lecz są to urządzenia z matrycami o przekątnej do 21 cali.

Obraz
© Komputer "all-in-one" z ekranem 3. MSI (fot. IDG.pl)

Tymczasem nowość, o nieznanym jeszcze oznaczeniu, ma być wyposażona w wyświetlacz 24-calowy z podświetleniem LED, oczywiście obsługujący rozdzielczość Full HD. Kolejną innowacją będzie wsparcie wyświetlania stereoskopowego - użytkownik po założeniu dostarczonych z komputerem okularów z aktywną migawką będzie mógł cieszyć się z obrazu 3D.

Na razie nie wiadomo, czy komputer obsłuży wyłącznie "content" już przygotowany w formacie 3. (np. filmy Blu-ray 3D) czy też będzie wyposażony w oprogramowanie do konwersji materiałów 2D do 3D. Takie rozwiązanie zastosował Acer w swoim notebooku Aspire 5738D (maszyna ta dysponuje matrycą z filtrem polaryzacyjnym współpracującą z okularami także wyposażonymi w taki filtr oraz preinstalowanym konwerterem materiału 2D do 3D).
Komputer ma zostać wyposażony w najnowsze procesory Intela, Core i7. Cena maszyny ma zamknąć się w kwocie 2 tys. euro. Komputer trafi do sprzedaży w czerwcu 2010 r.
Omawiany model nie będzie jedynym pecetem "all-in-one", jaki MSI zademonstruje na tegorocznym CeBIT. Rodzina Wind Top poszerzy się też o urządzenia zgodne z wymogami unijnej dyrektywą o eko-projektowaniu produktów wykorzystujących energię. 19-calowy MSI AP192. i 20-calowy MSI AE1920 mają charakteryzować się zużyciem energii zmniejszonym aż o 90 procent w porównaniu ze standardowymi komputerami desktop.
Targi CeBIT startują w Hanowerze już we wtorek 2 marca. Potrwają cztery dni.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)