Cztery największe wytwórnie muzyczne vs. YouTube?

Cztery największe wytwórnie muzyczne vs. YouTube?

31.12.2008 12:32, aktual.: 02.01.2009 09:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według amerykańskiego magazynu Financial Times, cztery największe wytwórnie muzyczne rozważają możliwość stworzenia własnego serwisu oferującego strumieniowe treści multimedialne. Ich głównym konkurentem miałby być najbardziej popularny serwis tego typu YouTube.

Według pomysłu serwis miałyby stworzyć cztery największe wytwórnie muzyczne: Warner Music, EMI, Sony oraz Universal. Miałby on funkcjonować na podobnych zasadach co znany serwis Hulu, w ofercie którego znajdują się seriale i filmy. Utrzymuje się on głównie z wyświetlanych użytkownikom reklam.

Powstanie takiego serwisu jest o tyle prawdopodobne, że niedawne rozmowy pomiędzy przedstawicielami YouTube i Warner Music zakończyły się fiaskiem. YouTube zażądał obniżenia opłat z tytułu użyczania materiałów wideo, co nie spotkało się z aprobatą wytwórni. Efektem tego była decyzja o wycofaniu z serwisu wszystkich treści przez nią oferowanych.

Obraz

Pozostałe trzy wytwórnie cały czas prowadzą rozmowy z właścicielem serwisu, firmą Google, jednak w przypadku braku satysfakcjonującego ich porozumienia najprawdopodobniej dołączą one do projektu.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)