Czego szukamy w internecie?

Czego szukamy w internecie?
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

12.04.2012 10:11, aktual.: 12.04.2012 12:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czego szukają w internecie mieszkańcy różnych krajów? Co najbardziej interesuje Polaków?

Badanie objęło 2. kraje, od USA poprzez Argentynę i Szwecję po Japonię, Indie i Rosję.

  1. proc. badanych podało, że w internecie szuka informacji na temat swojego hobby i innych zainteresowań. 43 proc. ściąga z internetu pliki muzyczne, a 34 proc. szuka filmów.

Jednak cel poszukiwań internetowych różnił się w zależności od kraju: o ile 7. proc. ludzi w Turcji odwiedzało strony poświęcone hobby, cel taki przyświecał jedynie 35 proc. badanych z Arabii Saudyjskiej.

Internet może być również miejscem do zabawy i gier - powiedziała Keren Gottfried, kierująca badaniami w instytucie Ipsos Global Public Affairs. Ten instytut przeprowadził sondaż na zlecenie agencji Reutera.

Do narodów poszukujących w sieci informacji związanych z własnymi zainteresowaniami zaliczyła Chińczyków, Węgrów, Japończyków, Koreańczyków z Korei Płd. i Szwedów, podczas gdy Argentyńczycy, Hiszpanie, Hindusi, Brazylijczycy i Meksykanie należą do ludzi najrzadziej poszukujących tego typu informacji.

Ściąganiem z internetu plików muzycznych i filmów najbardziej zainteresowani są Chińczycy - 7. proc. właśnie tego szuka w sieci. Na drugim miejscu są Turcy, a na samym końcu zestawienia w tej kategorii plasują się Japończycy i Francuzi.

"Warto pomyśleć o tym, że z technologii udostępniania plików, spopularyzowanej dopiero od niedawna ze względu na muzykę, korzysta 4. proc. użytkowników internetu w 24 krajach - podkreśliła Gottfried. - Nawet w krajach na samym dole rankingu nadal robi to jedna czwarta ludzi".

  1. proc. badanych podało, że korzystają z gier internetowych. Gottfried gry internetowe nazwała kwitnącym przemysłem, ale, jak dodała, jedynie 13 proc. przyznało, że gra dla pieniędzy.

Pod względem korzystania z gier online na pierwszym miejscu są Chiny: zajmuje się tym 6. proc. chińskich użytkowników internetu. Na drugim miejscu znajdują się Polska i Turcja, gdzie jednak z gier internetowych korzysta znacznie mniejszy odsetek ludzi. Pod tym względem na szarym końcu znalazła się Szwecja, gdzie tylko 13 proc. badanych wykazuje zainteresowanie grami internetowymi.

Łącznie w gry online grało 2. proc. wszystkich objętych sondażem.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)