Czego boją się Polacy? Odpowiedź zaskoczyła nawet autorów badania

Czego boją się Polacy? Odpowiedź zaskoczyła nawet autorów badania

Czego boją się Polacy? Odpowiedź zaskoczyła nawet autorów badania
Źródło zdjęć: © Statista.com
Arkadiusz Stando
24.06.2019 11:25

Na podstawie internetowej sondy opracowano wykres przedstawiający największe zagrożenia dla konkretnych państw, na podstawie wypowiedzi internautów. Wśród najpopularniejszych znalazły się zmiany klimatyczne oraz ISIS.

Zmiany klimatyczne, terroryzm, cyberataki - to trzy największe potencjalne zagrożenia na świecie. Tak przynajmniej wynika z wykresu przedstawianego w serwisie statista.com. Polacy jednak boją się czego innego - "siły i wpływu ze strony Rosji".

Na tle 38 państw wziętych pod uwagę w badaniu, jesteśmy jedynym, które faktycznie boi się Rosji. Statystycznie największym problemem pozostają organizacje terrorystyczne, w tym przypadku ISIS. Aż w 18 państwach uznano je za największe zagrożenie. Kolejnym zagrożeniem okazały się zmiany klimatyczne.

Globalne ocieplenie okazuje się stawać prawdziwym zagrożeniem, a ludzie zaczynają sobie zdawać z niego sprawę. Przykładowo, to samo badanie przedstawione rok wcześniej w Korei Południowej dało zupełnie inny wynik. Wówczas za największe zagrożenie uznano "siłę i wpływy ze strony Chin", natomiast dziś największym problemem są już zmiany klimatyczne.

Cyberataki zaczęły również robić większe wrażenie na ludziach. Szczególną różnicę zauważono w Stanach Zjednoczonych, RPA oraz Holandii. Dołączyły one do grona zaledwie Japonii, która jako jedyna w poprzednim badaniu uznała cyberprzestępczość za największe zagrożenie.

Badanie zostało przeprowadzone w środku ubiegłego roku. Wyniki zostały opublikowane w lutym 2019. W badaniu brano pod uwagę państwa, w których otrzymano co najmniej 1000 odpowiedzi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (212)