Czarna skrzynka w samochodzie - zarejestruje moment wypadku

Czarna skrzynka w samochodzie - zarejestruje moment wypadku

Czarna skrzynka w samochodzie - zarejestruje moment wypadku
Źródło zdjęć: © spygadgets.com
30.11.2009 13:01, aktualizacja: 30.11.2009 13:33

Car Cam Dually posiada dwie wbudowane kamery 1,3 Mpix, pozwalające na nagranie zarówno tego co dzieje się wewnątrz, jak i na zewnątrz auta (również w nocy, dzięki wykorzystaniu podczerwieni)...

Kamery umożliwiające nagrywanie filmów podczas jazdy samochodem nie są żadną nowością. Jakiś czas temu prezentowaliśmy urządzenie Car Cam Voyager, które pozwala na uwiecznienie na materiale wideo przygód kierowców, które mogą ich spotkać na drogach. Kamera nagrywała jedynie to, co dzieje się na zewnątrz pojazdu. Na rynku pojawiło się urządzenie, które potrafi znacznie więcej – oprócz dodatkowej kamery, pozwalającej nagrać to, co dzieje się wewnątrz samochodu, umożliwia rejestrowanie parametrów jazdy, lokalizację GPS, a nawet zmierzenie przeciążenia podczas wypadku.

Car Cam Dually posiada dwie wbudowane kamery 1,3 Mpix, pozwalające na nagranie zarówno tego co dzieje się wewnątrz, jak i na zewnątrz auta (również w nocy, dzięki wykorzystaniu podczerwieni). Dodatkowo, dzięki modułowi GPS urządzenie umożliwia rejestrowanie parametrów jazdy –. takich jak lokalizacja pojazdu, kierunek jazdy czy prędkość. Ciekawostką są czujniki G-Shock, które rejestrują moment wypadku i mierzą np. przeciążenia. Materiał wideo zapisywany jest w sposób ciągły na karcie SD (w zestawie 2 GB). W zestawie oprócz urządzenia Car Cam Dually znajdziemy czytnik kart pamięci podłączany do komputera poprzez złącze USB oraz płytę CD z oprogramowaniem wykorzystującym mapy Google do odczytywania pozycji.

Urządzenie może posłużyć do kontroli floty samochodowej w firmie oraz sprawdzania przez rodziców poczynań za kierownicą swoich pociech. Dodatkowo może się przydać jako dowód w sprawie wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela (stłuczka itp.). Cena: 385 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)