Cyberpunk 2077 i pierwsze recenzje. Jest zachwyt, ale z łyżką dziegciu

Cyberpunk 2077 i pierwsze recenzje. Jest zachwyt, ale z łyżką dziegciu

Cyberpunk 2077. Kadr z gry.
Cyberpunk 2077. Kadr z gry.
Źródło zdjęć: © CD Projekt Red
07.12.2020 20:23, aktualizacja: 02.03.2022 18:35

Zagraniczne media w zdecydowanej większości zachwycają się Cyberpunkiem 2077. W serwisie "Metacritic" jak dotąd gra notuje łączną ocenę 91/100 z 41 pozytywnymi i 2 neutralnymi ocenami. Aż 13 recenzji dało polskiemu hitowi maksymalną możliwą ocenę.

Mick Fraser z portalu "God is Geek, napisał, że "pomimo kilku wad, Cyberpunk 2077 jest jednym z najbardziej zdumiewających produktów audiowizualnych, z jakim kiedykolwiek miałem przyjemność obcować".

Andrew Shaw z "The Digital Fix" stwierdził natomiast, że "CD Projekt RED ustanowił nowy standard dla tego, co można osiągnąć w grze typu sandbox. Cyberpunk 2077 przenosi gry z otwartym światem do następnej generacji".

Bugowa łyżka dziegciu

Nieco krytyczniejsze opinie na temat Cyberpunka zwracają uwagę na jedną rzecz – bardzo liczne błędy w rozgrywce. 

Tom Marks z portalu "IGN", napisał, że "frustrująco często pojawiające się błędy mogą od czasu do czasu zabić dobrze wytworzoną przez grę atmosferę, ale imponująco elastyczny design Cyberpunka 2077 czyni go naprawdę niezwykłym RPG".

Natomiast Andrew Reiner na łamach "Game Informera" studził nieco nastroje, stwierdzając, że gra "nie powala jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, ale wciąż jest piekielnie dobrym otwarciem potencjalnej nowej serii".

Zobacz też: Graliśmy w Cyberpunk 2077 - polską superprodukcję, na którą czeka cały świat

Naprawdę krytyczny był jak na razie jedynie Jeff Grub z portalu "GamesBeat", oceniając Cyberpunka na 3 w 5-stopniowej skali. Według niego nowa produkcja CD Projekt RED "dostarcza emocji związanych z grami o wielkim budżecie, których wiele osób szuka, ale zawodzi w kilku kluczowych obszarach i w wielu miejscach jest to konsekwencją ambicji gry".

Polskie recenzje

W Polsce grę miał już okazję ocenić Barnaba Siegel, który na łamach portalu "Dobre Programy" napisał:

– Żywy, otwarty świat, z potężnym miastem, mechanizmami RPG z krwi i kości, ale satysfakcjonującą walką i przyzwoitym modelem jeżdżenia. Hybryda, jakiej nie było. I jakiej prędko nie dostaniemy od żadnego innego studia. 

Podobnie entuzjastycznie ocenił produkt CD Projekt Red Paweł Hekman z "Polygamia.pl".

– To kolos, który będziemy analizować tygodniami i o którym będziemy dyskutować miesiącami. Ale ocena się należy jedna. I będzie najwyższa – stwierdził w podsumowaniu recenzji.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)