Cyber-shot, nowe modele w serii T

Cyber-shot, nowe modele w serii T

Cyber-shot, nowe modele w serii T
Źródło zdjęć: © Sony
07.08.2008 09:16

Dwa nowe, eleganckie aparaty Cyber-shot z serii T firmy Sony
są wyposażone w wiele funkcji i technologii umożliwiających robienie
niezapomnianych zdjęć. Smukłe, kolorowe i wygodne w podróży - są
idealnym partnerem na każdą okazję. Począwszy od wypełnionych zabawą
wieczorów aż po wakacje, imprezy i chwile spędzone z rodziną

Obraz
© Cyber-shot T77 (fot. Sony)

Cyber-shot T77: najbardziej smukły na świecie aparat z 4x optycznym zoomem
Gdy mówimy o pięknych zdjęciach, to niesamowity Cyber-shot T77 jest dowodem na to, że mniej to tak naprawdę więcej. Dzięki wspaniałemu wzornictwu i zaledwie 15 milimetrom grubości (13,9 mm w najwęższym miejscu), T77 będzie świetnie pasował do kroju marynarki, kieszeni koszuli czy damskiej torebki. Aparat dostępny jest w 5 kolorach: czarnym, srebrnym, różowym, zielonym i brązowym.

Eleganckie wzornictwo podkreśla duży, dotykowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cali. Wszystkie funkcje aparatu obsługiwane są za pomocą szerokokątnego ekranu dotykowego, co eliminuje konieczność umieszczania dużej liczby przycisków na obudowie i jednocześnie oferuje wygodny podgląd wykonywanych zdjęć.

Smukła sylwetka aparatu Cyber-shot T77 skrywa zaawansowane rozwiązania techniczne firmy Sony, dzięki którym użytkownik może robić lepszej jakości zdjęcia, cieszyć się nimi i dzielić się fotografiami z innymi. Obiektyw Carl Zeiss Vario-Tessar gwarantuje wysoką jakość zdjęć. Wydajny zoom optyczny 4x pozwala wykonywać zbliżenia bez utraty szczegółów. Co więcej, T77 to najbardziej smukły aparat z rodziny Cyber-shot z wbudowanym, 4-krotnym zoomem optycznym.

Tryb Smile Shutter, teraz jeszcze prostszy w użyciu, pozwoli uwiecznić szczęśliwe chwile. Wystarczy wybrać ten tryb w aparacie i wycelować obiektyw: Cyber-shot T77 automatycznie zrobi zdjęcie, gdy ktoś w kadrze się uśmiechnie.
Udoskonalona funkcja wykrywania twarzy umożliwia zastosowanie osobnych ustawień dla osób dorosłych i dla dzieci. Dzięki temu portrety są wykonywane przy odpowiednich wartościach naświetlenia, ostrości i z zachowaniem naturalnego koloru skóry.

Nowa funkcja Anti-blink to mniejsze ryzyko sfotografowania naszych przyjaciół i członków rodziny z zamkniętymi oczami. W trybie portretu aparat robi dwa zdjęcia, jedno po drugim, i odrzuca to, na którym sfotografowane osoby mają zamknięte oczy.

Poprawiono również technologię zaawansowanego rozpoznawania sceny. Dzięki dodatkowym trybom tej funkcji urządzenie automatycznie dostosuje parametry zdjęcia do nowych sytuacji takich jak portrety, pejzaże i zbliżenia makro.

Wydajny procesor BIONZ, wysoka czułość matrycy (maksymalnie ISO 3200) oraz funkcja Clear RAW Noise Reduction dbają o to, by zdjęcia były naturalne tak w pomieszczeniu, jak i o zmierzchu, bez konieczności używania lampy błyskowej. Dodatkowo technologia automatycznego korygowania kontrastu i ekspozycji (DRO) reguluje balans między jasnymi a ciemnymi obszarami fotografowanej scenerii. Jest to szczególnie przydatne w trudnych sytuacjach - na przykład podczas wykonywania zdjęcia portretowego pod słońce. Po zakończeniu sesji możemy ponownie przywołać wspomnienia w formie pokazu slajdów z podkładem muzycznym. A jeżeli skala ma dla nas znaczenie, to warto podłączyć T77 do telewizora HD i cieszyć się zdjęciami w bardziej spektakularny sposób.

Warto pomyśleć o zapewnieniu ochrony przed kurzem i zarysowaniami, zaopatrując się w dostępny opcjonalnie wykonany z naturalnej skóry futerał LCS-THP.

Obraz
© Cyber-shot T700 (fot. Sony)

Cyber-shot T700: album fotograficzny w kieszeni
Bez względu na cel podróży zabranie ze sobą cennej kolekcji zdjęć jest obecnie jeszcze prostsze. Niesamowity, mierzący jedynie 16,4 mm grubości (15,2 mm w najwęższym miejscu) Cyber-shot T700 zarchiwuzuje do 40 000 zdjęć w pamięci wewnętrznej o pojemności 4 GB.

Podobnie jak Cyber-shot T77 model T700 jest dostępny w 5 kolorach: czarnym, srebrnym, złotym, różowym lub czerwonym.

Na tylnej obudowie aparatu nie znajdziemy żadnych przycisków - jedynie 3,5-calowy szerokokątny ekran Xtra Fine LCD. Możliwość wyświetlania zdjęć z najdrobniejszymi szczegółami znacznie ułatwia przeglądanie fotografii i korektę ustawień aparatu.

T700 nie jest zwykłym albumem fotograficznym. To zaawansowane narzędzie pracy fotoamatora. Wszystkie fotografie przechowywane są w wygodnych folderach, dlatego też odnajdywanie wspomnień w postaci cennych zdjęć jest bardzo proste i szybkie. Podczas pobytu na wakacjach i w trakcie podróży służbowej aparat sprawdza, kiedy zdjęcia są wykonywane, i automatycznie je indeksuje tak, aby ich późniejsze odszukanie było łatwe. Tryb albumu segreguje fotografie i umieszcza je w folderach tematycznych: niemowlęta, dzieci lub dorośli - albo uśmiechnięte twarze. Wybieranie zdjęć i przesyłanie ich na blog lub do ulubionego serwisu jest niezwykle proste.

Funkcja PC Sync umożliwia łatwą komunikację aparatu z komputerem. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, by opcja prostego transferu w programie Picture Motion Browser przeniosła zdjęcia o pełnej rozdzielczości do komputera, przesyłając jednocześnie do aparatu ich zmniejszone kopie, co pozwala na przeglądanie tysięcy fantastycznych obrazów w dowolnym miejscu i czasie. Oryginały zdjęć pozostają zapisane w komputerze.

Podobnie jak T77 model Cyber-shot T700 ma udoskonalony tryb wykrywania twarzy i uśmiechu, technologię Anti-blink oraz zmodyfikowaną funkcję rozpoznawania sceny.

Smukły i stylowy: DSC-T77
- Wyjątkowo piękna i smukła stylistyka w pięciu modnych kolorach.
- Rozdzielczość efektywna 10,1 megapiksela.
- Technologia Smile Shutter automatycznie wykrywająca uśmiech.
- Piękne portrety dzięki technologiom Face Detection (wykrywanie twarzy) i Anti-blink.
- Obiektyw Carl Zeiss z zoomem optycznym 4x.
- Optyczna stabilizacja obrazu SteadyShot
- Ekran dotykowy LCD o przekątnej 3 cali.
- Funkcja Intelligent Scene Recognition (zaawansowane rozpoznawanie sceny) z nowym trybem portretu.

Album fotograficzny w kieszeni: DSC-T700
- Przyciągające uwagę wzornictwo, obudowa w pięciu modnych kolorach.
- Rozdzielczość efektywna 10,1 megapiksela.
- 4 GB pamięci wewnętrznej pozwalają zarchiwizować do 40 000 fotografii.
- Przechowywanie, porządkowanie i udostępnianie zdjęć dzięki zaawansowanym funkcjom albumu.
- Technologia Smile Shutter automatycznie wykrywająca uśmiech.
- Piękne portrety dzięki technologiom Face Detection (wykrywanie twarzy) i Anti-blink.
- Radość ze zdjęć dzięki wyjątkowo dużemu wyświetlaczowi dotykowemu LCD o przekątnej 3,5 cala.
- Łatwe przesyłanie zdjęć w celu ich udostępniania w serwisach społecznościowych.

Cyber-shot T77 (cena ok. 1000 zł,-) i Cyber-shot T700 (cena ok. 1 300 zł,-) będą dostępne od września 2008.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)