Coraz gorsza finansowa sytuacja Nokii - prawie 3,5 mld zł straty w jeden kwartał!

Coraz gorsza finansowa sytuacja Nokii - prawie 3,5 mld zł straty w jeden kwartał!
Źródło zdjęć: © Erkka Piirainen / CC

20.07.2012 10:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia opublikowała swoje sprawozdanie okresowe za drugi kwartał bieżącego roku. Wynika z niego, że firma ta odnotowała stratę z działalności operacyjnej w wysokości 826 milionów euro, mimo iż nieznacznie poprawiły się kwartalne przychody netto ze sprzedaży. Podczas tego kwartału Nokia sprzedała cztery miliony smartfonów.

Według sprawozdania, Nokia odnotowała w drugim kwartale bieżącego roku przychody netto ze sprzedaży w wysokości 7,5 miliarda euro, czyli o 0,1 miliarda większe, niż w poprzednim kwartale. Poprawiły się wyniki sprzedaży zarówno porównując z poprzednim kwartałem, jak i analogicznym kwartałem w ubiegłym roku. Szczególnie dobrze wypadł rynek północnoamerykański: sprzedaż wzrosła o 4. procent porównując z analogicznym kwartałem rok temu i o 38 procent w porównaniu do poprzedniego kwartału.

- Nokia podejmuje kroki by odpowiednio przejść przez swój okres przemiany. Drugi kwartał był trudny, ale pracownicy Nokii demonstrują swoją determinację by zwiększyć naszą konkurencyjność, polepszyć nasz model operacyjny i z uwagą zarządzać naszymi zasobami finansowymi –. komentuje sprawozdanie Stephen Elop, dyrektor generalny Nokii.

Nokia sprzedała raptem cztery miliony smartfonów Lumia przez ten kwartał, ale liczy na to, że Windows Phone 8 polepszy jej sytuację. Elop zaznaczył też, że jego firma ma wciąż mocną pozycję w tradycyjnych telefonach komórkowych bez niededykowanego systemu operacyjnego.

Nokia obecnie dysponuje środkami pieniężnymi netto w wysokości 4,2 miliarda euro. Rok temu posiadała 4,8. miliarda euro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)