Connectable: Stoliki, które podładują twoje urządzenia za pomocą energii słonecznej

Connectable: Stoliki, które podładują twoje urządzenia za pomocą energii słonecznej

Connectable: Stoliki, które podładują twoje urządzenia za pomocą energii słonecznej
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
06.12.2013 09:24

Connectable: Stoliki, które podładują Twoje urządzenia za pomocą energii słonecznej
Zapotrzebowanie na energię stale rośnie. Nosimy ze sobą już nie tylko smartfony, ale też tablety, laptopy czy czytniki e-booków. Firma CarrierClass specjalizująca się w sprzedaży kolektorów słonecznych wpadła na pomysł stworzenia prostych w utrzymaniu stacji zasilających, przypominających kawiarniane stoliczki.

Connectable wyposażony w co najmniej dwa 250-watowe panele podczas słonecznego dnia byłby w stanie podładować około 150-20. smartfonów do pojemności 50%. Zapas energii gromadzony byłby w akumulatorach, które umożliwiłyby działanie także w pochmurne dni bądź w środku nocy. Utrzymanie takich stolików nie wymagałoby wielkich nakładów pracy - wystarczyłoby raz na jakiś czas zetrzeć panele z kurzu czy zanieczyszczeń, by zapewnić maksymalne przenikanie promieni słonecznych.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Pomysł jest świetny, ale czy sprawdzi się także w przestrzeniach pozbawionych ochrony? Wszyscy wiemy jak wyglądają przeciętne stoliki i ławki w parkach... Producent zapewnia, że wszystkie elementy Connectables byłyby produkowane z wytrzymałych materiałów takich jak stal nierdzewna. Ponadto wszystkie komponenty elektryczne byłyby szczelnie zamknięte.

Więcej informacji na temat Connectables znajdziecie na stronie producenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)