"Community Traffic Online" w NaviExpercie

"Community Traffic Online" w NaviExpercie

23.03.2010 22:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NaviExpert zaprezentował rozwiązanie Community Traffic Online - dynamiczny system analizy faktycznego ruchu na drodze, pozwalający na układanie tras umożliwiających najszybsze i płynne poruszanie się po polskich drogach.

Dzięki temu kierowcy mogą korzystać z technologii, która generuje w czasie rzeczywistym dane dotyczące prędkości poruszających się pojazdów. System analizuje na bieżąco te dane i wykrywa korki uliczne. Nawigacja NaviExpert działając w oparciu o _ Community Traffic Online _ wybiera trasy przejazdu optymalne w aktualnych warunkach drogowych.

_ Unikalna technologia, którą opracowaliśmy w firmie NaviExpert, polega na zbieraniu danych o ruchu drogowym bezpośrednio od użytkowników systemu, których telefony wysyłają anonimowo dane do serwera firmy. Serwer przetwarza przesłane informacje, dzięki czemu podaje rzeczywiste prędkości jazdy na poszczególnych odcinkach. Dodatkowo serwer zasilany jest danymi pochodzącymi z monitoringu kilkudziesięciu tysięcy pojazdów w systemie Autoguard. To sprawia, że nasze mapy prędkości, aktualizowane w czasie rzeczywistym, są jeszcze dokładniejsze _ - powiedział Andrzej Jaszkiewicz, prezes NaviExperta.

Dzięki technologii przetwarzania danych system "wie" gdzie i kiedy pojawiają się korki oraz gdzie i kiedy można poruszać się po drogach płynnie. W efekcie działania _ Community Traffic Online _, użytkownik aplikacji NaviExpert dojeżdża do celu od 10% do 50% szybciej w stosunku do tradycyjnej nawigacji.

Przetwarzanie rzeczywistych danych zbieranych od użytkowników oznacza, że każdy, kto korzysta z nawigacji NaviExpert, może poruszać się skrótami i dojazdami znanymi tylko lokalnym ekspertom, na przykład taksówkarzom czy osobom mieszkającym w danej okolicy.

Może się również zdarzyć, że NaviExpert wskaże fizycznie dłuższą, ale zajmującą mniej czasu trasę. W wyniku aktualizowania danych w czasie rzeczywistym nawigacja NaviExpert informuje użytkownika o zlokalizowanych sytuacjach na drodze, które mają wpływ na spowolnienie ruchu (np. wypadki lub roboty drogowe) i umożliwia ich najlepsze ominięcie.

NaviExpert oferuje również funkcjonalność w dziedzinie informowania użytkownika o interesujących miejscach tzw. _ Points of Interest _ (POI) na mapie. Informacje te pochodzą od zewnętrznych partnerów:
• sybil.pl - aktualne wydarzenia kulturalne, koncerty i festiwale, premiery teatralne, imprezy klubowe, wernisaże i wystawy, wydarzenia sportowe, oraz bieżący repertuar kin w 28 największych polskich miastach,
• coigdzie.pl - wydarzenia kulturalne i sportowe z całej Polski. Sezonowe serwisy informacyjne (np. zimowe wydarzenia w kurortach narciarskich, szczegółowe informacje o wyciągach i ceny karnetów wraz z długością tras i rodzajami wyciągów) ,
• eholiday.pl - informacja o hotelach, pensjonatach, apartamentach i placówkach agroturystycznych,
• gatronauci.pl - bogata baza informacji o restauracjach i ich menu, typie i rodzaju kuchni oraz cenach głównych dań.

Z NaviExperta korzysta 100 tys. osób w skali miesiąca, każda z nich wytycza w tym czasie średnio 3-4 trasy, pobierając około 1,5 MB danych. Trasa przez całą Polskę, ze Szczecina do Ustrzyk Dolnych potrzebuje około 300 kB danych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także