Commodore 64 pracuje w Polsce, bez przerwy od 25 lat

Commodore 64 pracuje w Polsce, bez przerwy od 25 lat
Źródło zdjęć: © saintpo2007@yahoo.com

29.09.2016 16:17, aktual.: 30.09.2016 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeden z warsztatów samochodowych w Gdańsku nieprzerwanie korzysta z komputera Commodore C64. Zdjęcie od stycznia krąży po sieci, jednak dopiero teraz media na całym świecie nie mogą się nadziwić, że stary C64 cały czas służy swojemu właścicielowi

Jeden z warsztatów samochodowych w Gdańsku nieprzerwanie korzysta z komputera [ Commodore C64 ]( Zdjęcie od stycznia krąży po sieci, jednak dopiero teraz media na całym świecie nie mogą się nadziwić, że stary C64 cały czas służy swojemu właścicielowi.

Wysłużony Commodore C6. służy nieprzerwanie swojemu właścicielowi od 25 lat. Sprzęt wyposażony w oryginalną stację dysków i monochromatyczny monitor cały czas pracuje i jest wykorzystywany w warsztacie, który zajmuje się wyważaniem samochodowych wałów napędowych.

Zdjęcie działającego C64 pojawiło się na Facebooku jeszcze w styczniu. Trafiło na profil Retrokomp / Loaderror . Autor oryginalnej fotografii dodał następujący komentarz:

_ Z zupełnie innej beczki - wczoraj trafiłem na zakład zajmujący się wyważaniem wałów napędowych. Nie uwierzycie czego używa właściciel do wyliczania wagi odważników. System oparty jest na własnej roboty ławie do wyważania wałów połączonej z generatorem przebiegów sinusoidalnych i czujnikami piezoelektrycznymi do mierzenia drgań obracającego się wału. Podpowiedź na zdjęciu. Całość działa od 25 lat bez przerwy, pomimo tego że komputer w pewnym momencie został zalany przez nieszczelne okno dachowe i chyba również obsrany przez gołębie. Program jest własnej produkcji. I działa, panowie. Działa! _

Jednak dopiero w minioną środę na znalezisko trafili miłośnicy marki z USA, którzy prowadzą profil Commodore USA. Zdjęcie C6. spotkało się z entuzjastycznymi reakcjami fanów starego komputera.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także