Trwa ładowanie...
d3mvusd

Comixify: polscy naukowcy stworzyli algorytm, który przekształca wideo w komiks

Kultowe sceny z "Pulp Fiction" jako komiks? Naukowcy z Politechniki Warszawskiej mają na to sposób. Ich projektem Comixify już zachwyca się świat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polska technologia Comixify przerabia filmy na komiksy
Polska technologia Comixify przerabia filmy na komiksy (Comixify)
d3mvusd

Projekt stworzyli studenci Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych: inż. Maciej Pęśko, Adam Svystun i inż. Paweł Andruszkiewicz pod opieką naukową pracowników Zakładu Grafiki Komputerowej Instytutu Informatyki: prof. dr. hab. inż. Przemysława Rokity i dr. inż. Tomasza Trzcińskiego.

Efekt działania Comixify jest imponujący. I każdy może przetestować dzieło Polaków za darmo. Wystarczy na stronę projektu wrzucić własny film (do 50 MB) albo po prostu wykorzystać gotowy materiał z YouTube. Wtedy Comixify pokaże swoją prawdziwą moc. Algorytm sam wybiera "najbardziej reprezentatywne klatki" i te, które "prezentują najwyższy potencjał estetyczny i mają największą szansę na popularność". Ja za pomocą Comixify przerobiłem teledysk Morrisseya na komiks - efekt przypomina mi połączenie dwóch gier, "XIII" z polskim "Superhot". Czyli ciekawie!

   WP.PL
(WP.PL)

Jak piszą autorzy projektu, Comixify już cieszy się sporym zainteresowaniem na świecie. Co dalej?

d3mvusd

"Nasi badacze chcą dalej pracować nad projektem, rozszerzając go o nowe funkcjonalności: generowanie kolejnych layoutów oraz rozpoznawanie głosu, które umożliwi dodawanie do obrazów także tekstu. Odpowiadając na międzynarodowe zainteresowanie, szukają również możliwości finansowania dalszych prac" - czytamy w serwisie Politechniki Warszawskiej.

Polską technologią zainteresowali się też producenci filmowi oraz wydawcy komiksów z Europy i Stanów Zjednoczonych.

d3mvusd

Podziel się opinią

Share
d3mvusd
d3mvusd
Więcej tematów