Comixify: polscy naukowcy stworzyli algorytm, który przekształca wideo w komiks

Comixify: polscy naukowcy stworzyli algorytm, który przekształca wideo w komiks

Comixify: polscy naukowcy stworzyli algorytm, który przekształca wideo w komiks
Źródło zdjęć: © Comixify
Adam Bednarek
02.01.2019 11:06, aktualizacja: 03.01.2019 11:08

Kultowe sceny z "Pulp Fiction" jako komiks? Naukowcy z Politechniki Warszawskiej mają na to sposób. Ich projektem Comixify już zachwyca się świat.

Projekt stworzyli studenci Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych: inż. Maciej Pęśko, Adam Svystun i inż. Paweł Andruszkiewicz pod opieką naukową pracowników Zakładu Grafiki Komputerowej Instytutu Informatyki: prof. dr. hab. inż. Przemysława Rokity i dr. inż. Tomasza Trzcińskiego.

Efekt działania Comixify jest imponujący. I każdy może przetestować dzieło Polaków za darmo. Wystarczy na stronę projektu wrzucić własny film (do 50 MB) albo po prostu wykorzystać gotowy materiał z YouTube. Wtedy Comixify pokaże swoją prawdziwą moc. Algorytm sam wybiera "najbardziej reprezentatywne klatki" i te, które "prezentują najwyższy potencjał estetyczny i mają największą szansę na popularność". Ja za pomocą Comixify przerobiłem teledysk Morrisseya na komiks - efekt przypomina mi połączenie dwóch gier, "XIII" z polskim "Superhot". Czyli ciekawie!

Obraz
© WP.PL

Jak piszą autorzy projektu, Comixify już cieszy się sporym zainteresowaniem na świecie. Co dalej?

"Nasi badacze chcą dalej pracować nad projektem, rozszerzając go o nowe funkcjonalności: generowanie kolejnych layoutów oraz rozpoznawanie głosu, które umożliwi dodawanie do obrazów także tekstu. Odpowiadając na międzynarodowe zainteresowanie, szukają również możliwości finansowania dalszych prac" - czytamy w serwisie Politechniki Warszawskiej.

Polską technologią zainteresowali się też producenci filmowi oraz wydawcy komiksów z Europy i Stanów Zjednoczonych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (134)