Co z twoją ulgą na internet? Sprawdź, co się zmieni

Co z twoją ulgą na internet? Sprawdź, co się zmieni
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

15.10.2012 11:15, aktual.: 15.10.2012 12:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ulga internetowa nie zostanie zlikwidowana - poinformował w sobotę na
konferencji minister finansów Jacek Rostowski. Zapowiedział, że zmienią się jednak zasady jej
obliczania - miałaby przysługiwać tylko osobom, które zaczynają korzystać z internetu.

Rostowski powiedział podczas sobotniej konferencji prasowej, że nie przewiduje podwyższenia podatków w przyszłym roku, ani likwidacji ulg. "Nawet ulga internetowa nie będzie zlikwidowana" - powiedział Rostowski. Według niego spełniła ona już swoją funkcję i zostanie zmodernizowana.

"Będzie tak skonstruowana (ulga), by pomagała ludziom, którzy pierwszy raz zaczynają korzystać z internetu, a nie tym, którzy korzystają z internetu już od wielu lat i dla których koszty internetu spadły - w porównaniu z momentem stworzenia tej ulgi - aż o 7. proc." - powiedział Rostowski.

Rzeczniczka prasowa resortu finansów Wiesława Dróżdż poinformowała PAP, że co prawda w piątek Sejm uchwalił ustawę, która m.in. likwiduje ulgę internetową, jednak jeśli na etapie prac nad ustawą w Senacie zostanie zgłoszona odpowiednia poprawka, to ministerstwo finansów nie będzie się jej sprzeciwiać.

W piątek Sejm w głosowaniu uchwalił bez poprawek nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która ogranicza przywileje dla twórców - szczególnie dla tych, którzy osiągają wysokie dochody; likwiduje od przyszłego roku ulgę internetową oraz modyfikuje ulgi na dzieci.

Odrzucona została m.in. poprawka PSL, zgodnie z którą prawo do odliczenia 76. zł wydanych na internet miałyby osoby, których dochody nie przekroczyły pierwszego przedziału skali podatkowej. Podobny był los poprawki SLD, która zmierzała do ograniczenia ulgi do kwoty 500 zł z obecnych 760 zł.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)