Co to jest Facebook? Prosto wyjaśniamy, skąd fenomen serwisu

Co to jest Facebook? Prosto wyjaśniamy, skąd fenomen serwisu
Źródło zdjęć: © flickr.com

13.12.2010 16:03, aktual.: 05.02.2020 13:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. Jednak jak się okazuje nie wszędzie - mapa pokazuje, jakie portale społecznościowe są popularne w poszczególnych krajach.

Co to jest Facebook?

Facebook - to amerykański serwis społecznościowy oraz flagowy produkt firmy Facebook, Inc., której założycielem jest Mark Zuckerberg. Portal został założony we współpracy z Eduardo Saverinem, Andrew McCollumem, Dustinem Moskovitzem i Chrisem Hughesem. Facebook początkowo powstał jedynie by ułatwić studentom Harvard College komunikację, ale szybko zyskał popularność na całym świecie. Od 2006 r. wszystkie osoby, które ukończyły 13 lat mogą mieć swój własny profil.

Facebook na świecie

Obraz
© (fot. Gizmodo)

Vincenzo Cosenza podzielił na mapie planetę na strefy wpływów portali społecznościowych, zaś na swojej stronie podaje więcej informacji na ich temat.

"Amerykański" Facebook zadomowił się na Filipinach i w Mongolii, zaś Orkut udał się na banicję do Brazylii. Chińczycy mają swój portal i całą Twarzoksiążkę gdzieś, Rosjanie pozostają wierni V Kontakte. Polska tonie w niebieskim morzu barwy Facebooka i flagi UE zarazem.

Jeszcze w czerwcu mapa wyglądała inaczej:

Obraz
© (fot. Gizmodo)

Widzicie różnicę?

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)