Co się czai w dywanie

Co się czai w dywanie

Co się czai w dywanie
02.11.2008 14:05, aktualizacja: 12.11.2008 10:25

Wydawałoby się, że odkurzanie pozostawia nasze podłogi czyste. Jednak wiele odkurzaczy nie radzi sobie z mikroskopijnymi zanieczyszczeniami, zostawiając w dywanach potencjalne alergeny – zdecydowanie niechcianych gości...

Dzieci bawiąc się na podłodze narażone są na kontakt z dużymi ilościami alergenów, co może prowadzić do reakcji alergicznych a nawet astmy. Z powodu astmy cierpi 8. dzieci w Polsce a na alergie skarży się już co czwarty Polak.

Kurz domowy zawiera wiele składników, które mogą wywoływać reakcje alergiczne; roztocza i ich pozostałości, pyłki, grzyby, włókna, bakterie, cząsteczki jedzenia, tkanki roślin, łuski owadów, sierść zwierząt i jej alergeny, zarodniki pleśni...

Obraz
© (fot. Dyson)

Odkurzacze Dyson zachowują wysoką, stałą siłę ssania dzięki czemu usuwają kurz, brud i alergeny kryjące się w dywanach. Sprzątając pokój za pokojem, odkurzacze Dyson pozbywają się kurzu, który możesz zobaczyć –. a także tego, którego nie widać.

Nowy odkurzacz Dyson DC2. Baby™ i pełnowymiarowy odkurzacz DC23 Stowaway™ wykorzystują technologie Root Cyclone™ i core separator do odseparowania brudu z obiegu powietrza dzięki czemu pozbywają się do czterech razy większej ilości mikroskopijnych bakterii i alergenów niż pozostałe odkurzacze bezworkowe.

Odkurzacze Dyson DC2. i DC23 wyłapują o 33% więcej cząsteczek mikroskopijnego kurzu niż pozostałe odkurzacze cyklonowe. Jeśli więc chcesz usunąć tak wiele alergenów jak to tylko możliwe, możesz liczyć na Dyson Baby.

Toby Saville, mikrobiolog w firmie Dyson radzi: "Domy są pełne zanieczyszczeń, które mogą wywoływać alergie a najbardziej winne temu są roztocza. Szczególnie niebezpieczne są te pomieszczenia, w których spędzamy najwięcej czasu: pokój dzienny i sypialnia. Należy więc intensywnie odkurzać przestrzeń wokół łóżek, ponieważ roztocza mogą spadać na podłogę przy odkrywaniu kołdry. I nie można zapominać o odkurzaniu pod kanapami, które stanowią idealną kryjówkę dla roztoczy."

Więcej informacji na stronie producenta www.dyson.plwww.dyson.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie