Co piąty smartfon z NFC w 2014 roku

Co piąty smartfon z NFC w 2014 roku
Źródło zdjęć: © Samsung

15.04.2011 13:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co piąty smartfon znajdujący się na rynku w 2014 roku obsługiwać będzie technologię bezstykowych płatności NFC - wynika z prognoz przedstawionych przez Juniper Research. Oznacza to, że rynek ten jest bardzo perspektywiczny.

W krótkiej perspektywie czasu wzrost ten będzie stymulowany przez samych operatorów. Jeszcze w tym roku tego typu płatności zostaną uruchomione w 20 najbardziej rozwiniętych krajach na całym świecie, głównie w Europie Zachodniej oraz Ameryce Północnej.

W dłuższej perspektywie do rozwoju przyczynią się również producenci sprzętu, którzy wprowadzać będą na rynek coraz więcej urządzeń zgodnych z tą technologią. Głównymi ich odbiorcami będą tutaj również kraje najbardziej zaawansowane, wśród których prym w Europie wieść będzie Francja z siecią Orange.

Obraz
© (fot. Samsung)

Jednak Juniper Research ostrzega, że zanim technologia NFC wypłynie na szerokie wody, wcześniej trzeba będzie dopracować jej model biznesowy. Póki to nie nastąpi, korzystać z niej będą tylko kraje podążające za nowinkami technologicznymi (ang. early adopters).

Z pozostałych informacji zawartych w raporcie wynika, że w 2014 roku połowa wszystkich transakcji NFC przeprowadzana będzie w USA. Na drugim miejscu znajdzie się Europa Zachodnia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)