Co nowego w kolejnej aktualizacji Windows Phone 7?

Co nowego w kolejnej aktualizacji Windows Phone 7?

Co nowego w kolejnej aktualizacji Windows Phone 7?
15.04.2011 14:15

Podczas targów MIX11 odbywających się w Las Vegas w dniach od 12. do 14. kwietnia, Microsoft zaprezentował kilka nowych funkcji, które znajdą się w kolejnej aktualizacji Windows Phone 7.

Noszące nazwę _ Mango _ uaktualnienie systemu wprowadzi wiele nowości. Najważniejszą z nich będzie wielozadaniowość, pozwalająca na uruchomienie wielu aplikacji w tle oraz błyskawiczne przełączanie się pomiędzy nimi.

Oprócz tego jeszcze więcej wybranych aplikacji otrzyma możliwość aktualizowania informacji o swoim stanie bezpośrednio na pulpicie głównym, poprzez tzw. kafelki.

Z kolei programiści otrzymają dostęp do jeszcze większych zasobów sprzętowych telefonów, wśród których znajdzie się m.in. kompas oraz żyroskop. Przy czym ten ostatni obecny będzie tylko w najnowszych telefonach z Windows Phone 7 na pokładzie.

Obraz
© fot. Microsoft

Wśród innych nowości warto wymienić chociażby możliwość przypięcia do ekranu głównego dowolnego ekranu z aplikacji oraz bardziej zaawansowane oraz precyzyjne wyszukiwanie treści zarówno lokalnych (znajdujących się w telefonie), jak i zdalnych (pochodzących z sieci).

Kiedy Mango zostanie udostępnione? Według oficjalnych informacji ma to nastąpić pod koniec tego roku. Jednak patrząc na pierwszą aktualizację systemu, która pojawiła się z kilkumiesięcznym poślizgiem, warto traktować aktualne obietnice Microsoftu ze sporym przymrużeniem oka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)