Cienkie i stylowe monitory LED od LG

Cienkie i stylowe monitory LED od LG

Cienkie i stylowe monitory LED od LG
07.09.2009 12:45

LG Electronics wprowadza na rynek wyjątkowo cienkie i energooszczędne monitory LED. Modele serii W86L to także ciekawe, nowoczesne wzornictwo i konkurencyjna cena.

Dzięki zastosowaniu technologii LED monitory serii W86. mają zaledwie 20,5 mm grubości. Oznacza to, że są o jedną trzecią cieńsze od większości modeli podświetlanych metodą CCFL. Kontrast dynamiczny na poziomie 2 000 000:1 powinien zapewnić poprawne odwzorowywanie detali w filmach, grach czy w czasie pracy z grafiką. Jednocześnie monitory LED LG mają o 42% niższe zużycie energii niż w przypadku konwencjonalnych modeli CCFL.

Seria W86. obejmuje modele 22- i 24-calowe LED o rozdzielczości WSXGA+ (W2286L) lub Full HD 1080p (W2486L) w formacie 16:9. Obydwa monitory charakteryzują się czasem reakcji wynoszącym 2 ms. Zastosowana funkcja Auto Bright dostosowuje jasność obrazu do oświetlenia w pomieszczeniu oraz treści oglądanych na ekranie, dzięki czemu pozwala dodatkowo obniżyć zużycie energii.

Obraz
© (fot. LG)

Tryb Cinema Mode zadba natomiast o to, by w czasie oglądania nagrań w Internecie wszystko na ekranie poza oknem z filmem było wygaszone. Z kolei funkcja Time Control automatycznie przypomni użytkownikowi o zrobieniu przerwy o ustalonych porach. EZ Zooming pozwala zmniejszyć rozdzielczość obrazu tak, aby tekst stał się większy i łatwiejszy do czytania.

Cienki ekran umieszczony jest na podstawie w kolorze głębokiej czerwieni, z którą korespondują podświetlane czerwonym światłem przyciski na obudowie. Są one jednak widoczne tylko po zbliżeniu ręki do monitora –. podczas pracy pozostają wygaszone w celu oszczędzania energii.

Seria W8. obejmuje również 2 modele podświetlane tradycyjną metodą CCFL. Są one wyposażone w identyczny pakiet funkcji, jak monitory podświetlane diodami LED, ich wzornictwo pozostaje także niezmienione. Wersje CCFL dostępne są w dwóch rozmiarach: 20-calowy (W2086T) i 23-calowy (W2386V).

Monitor LG W2286L LED dostępny jest na rynku od 3 września 2009 r. w sugerowanej cenie detalicznej brutto 1149zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)