"Cienias" Apple już w Warszawie

"Cienias" Apple już w Warszawie
Źródło zdjęć: © WP.PL

22.01.2008 15:56, aktual.: 22.01.2008 16:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple pokazał na konferencji w Warszawie swój najcieńszy model notebooka. Według deklaracji (w które nie ma powodu, żeby nie wierzyć) to najcieńszy model laptopa na świecie

Zdaniem producenta „w najcieńszym miejscu MacBook Air mierzy zaledwie 0,4 cm, natomiast maksymalna wysokość obudowy, która wynosi 1,9. cm, to mniej niż grubość konkurencyjnych notebooków w ich najcieńszych miejscach. MacBook Air jest wyposażony w znakomity wyświetlacz panoramiczny LED o przekątnej 13,3 cala, pełnowymiarową podświetlaną klawiaturę, wbudowaną kamerę iSight do prowadzenia wideokonferencji oraz duży gładzik z obsługą gestów, np. „szczypania”, obrotów i machnięć. Sercem komputera MacBook Air jest procesor Intel Core 2 Duo taktowany zegarem 1,6 GHz lub 1,8 GHz, z 4 MB pamięci podręcznej L2. Notebook jest standardowo wyposażony w 2 GB pamięci, 1,8-calowy dysk twardy o pojemności 80 GB oraz najnowocześniejszy interfejs sieciowy Wi-Fi 802.11n i Bluetooth 2.1.”.

Obraz
© MacBook Air w Warszawie

Tyle deklaracji. Jednak nie ma róży bez kolców. To co jest głównym walorem, bywa czasem i główną wadą. MacBook Air jest tak cienki, że nie było możliwości zainstalowania w nim niemal czegokolwiek. Jeśli chcemy wykorzystać płytkę, bądź ją nagrać, musimy skorzystać z zewnętrznego interfejsu. To zresztą przykład pierwszy z brzegu. Takich przystawek mamy zresztą kilka. W efekcie choć mamy najcieńszy laptop na świecie, to żeby wykorzystać jego pełną funkcjonalność musimy ze sobą dźwigać mnóstwo innych urządzeń dodatkowych. Chyba, że chcemy mieć tylko maszynę do pisania (wartą 6,79. tys. zł)

Wyposażenie komputera:
13,3-calowy wyświetlacz panoramiczny z podświetleniem LED, o rozdzielczości 1280x800;
procesor Intel Core 2 Duo 1,6 GHz z 4 MB pamięci podręcznej L2; magistrala FSB 800 MHz;
2 GB pamięci SDRAM 667 MHz DDR2;
napęd dysku twardego 80 GB z czujnikiem gwałtownych ruchów;
Intel Graphics Media Accelerator X3100;
port Micro-DVI (z przejściówkami Micro-DVI na VGA oraz Micro-DVI na DVI);
wbudowana kamera iSight;
wbudowany interfejs AirPort Extreme 802.11n, wbudowany interfejs
Bluetooth 2.1 + EDR;
jeden port USB 2.0;
jeden port słuchawkowy;
gładzik z obsługą zaawansowanych gestów, takich jak pukanie,
przewijanie, szczypanie, obracanie i machnięcia;
zasilacz z magnetyczną wtyczką MagSafe o mocy 45 W
Opcje i akcesoria dodatkowe to między innymi: szybszy procesor Intel Core 2 Duo 1,8 GHz, napęd półprzewodnikowy 6. GB, napęd MacBook Air SuperDrive, karta Ethernet z interfejsem USB firmy Apple, modem USB firmy Apple, zasilacz lotniczy Apple MagSafe, pilot Apple Remote oraz plan ochrony AppleCare. Komputer można też zamówić z opcjonalnym, fabrycznie zainstalowanym oprogramowaniem iWork ’08, Logic Express 8, Final Cut Express 4 i Aperture 1.5.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)