Ciemne chmury nad Polską. Granice kraju są jednocześnie granicą zachmurzenia

Ciemne chmury nad Polską. Granice kraju są jednocześnie granicą zachmurzenia
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Karolina Modzelewska

13.07.2020 15:12, aktual.: 13.07.2020 15:27

Niecodziennie można obserwować zachmurzenie, które pokrywa się z granicami państwa. Jest to dość rzadkie zjawisko, które dzisiaj zauważyli meteorolodzy w Polsce. Chmury unoszą się wyłącznie nad granicami kraju, a poza nimi znikają.

Na Twitterze meteorolodzy z portalu meteoprognoza.pl zamieścili wyjątkowe zdjęcie. Przedstawia zachmurzenie, które pokrywa się z granicami Polski. Jak sami zaznaczyli, jest to rzadkie zjawisko. Fotografia, która wzbudziła wiele emocji, pojawiła się również na Facebooku na profilu "Z głową w gwiazdach". Niektórzy zastanawiali się nawet, czy jest prawdziwa.

Ciemne chmury nad Polską

Nietypowy układ chmur, który wielu łączy z wyborami prezydenckimi w Polsce, pojawił się w naszym kraju rano. Wiele osób zaczęło go łączyć z "ostrym cieniem mgły", czy nawet z "płaczącym niebem". Zjawisko nie jest jednak niczym nadzwyczajnym, a jego możliwe wystąpienie eksperci zapowiadali od kilku dni. Pojawiłoby się nawet wówczas, gdyby 13 lipca nie przypadał ostateczny termin rozstrzygnięcia wyboru Andrzeja Dudy lub Rafała Trzaskowskiego na prezydenta.

Chmury są gęste, jednak w większości przypadków nie zwiastują opadów. Tylko w niektórych regionach mogą wystąpić słabe, przelotne opady. W całym kraju temperatury wyniosą od 16 do 22 stopni Celsjusza. Możemy spodziewać się umiarkowanego wiatru z kierunków zachodnich i północno zachodnich.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)