Ciekawy konkurent Apple iPad - tańszy i z większą ilością funkcji

Ciekawy konkurent Apple iPad - tańszy i z większą ilością funkcji

Ciekawy konkurent Apple iPad - tańszy i z większą ilością funkcji
23.02.2010 15:06

Apple iPad miał świecić triumfy - na razie jednak nie zanosi się na to. Co wiecej, pojawił się konkurent oferujący znacznie więcej użytecznych funkcji, których brakowało tabletowi ze znakiem jabłuszka.

Notion Ink Adam wyposażony jest układ NVIDIA Tegra 2,na który składa się dwurdzeniowy procesor ARM Cortex–A9 MPCORE, procesor graficzny o ultraniskim poborze energii; wyświetlacz dotykowy o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 102. x 600 pikseli oraz trójkomorowy akumulator. Dodatkowo posiada kamerę internetową o rozdzielczości 3,2 megapiksela, dwa porty USB 2.0, slot na kartę microSD, port HDMI, WiFi, 3G, Bluetooth, GPS. Dzięki wbudowanemu układowi graficznemu Tegra2 urządzenie obsługuje Adobe Flash 10.1, oferuje możliwość odtwarzania plików wideo nawet w rozdzielczosci 1080p oraz obsługi kilku aplikacji jednocześnie.

Obraz

Te właśnie funkcje powodują, że iPad uplasował się co najmniej na drugim miejscu pod względem użyteczności, energooszczędności i ceny. Systemy operacyjne obsługiwane przez urządzenie to Google Chrome, Android lub Linux, a jego cena oscyluje wokół 325 USD. Jak wiadomo, najtańsza wersja produktu Apple kosztuje 499 USD dolarów, a ten nie może pochwalić się wielozadaniowością, nie posiada posiada ani kamery, ani obsługi Flash czy portu HDMI.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)