Cięcia w Motoroli, cięcie Motoroli

Cięcia w Motoroli, cięcie Motoroli

Cięcia w Motoroli, cięcie Motoroli
25.02.2009 19:29, aktualizacja: 27.02.2009 14:49

Motorola sprzeda jedną ze swoich spółek-córek, Good Technology. Firma ta należała do Motoroli od listopada 2006 roku i oferowała rozwiązania w zakresie mobilnej poczty elektronicznej. Jej nabywcą została firma Visto, dotychczasowy konkurent.

Zakup Good Technology pozwoli Visto na uzupełnienie portfolio swojej oferty o rozwiązania przeznaczone dla rządu oraz korporacji. Wraz z nabyciem konkurenta, Visto będzie obecne ze swoimi rozwiązaniami w ponad 100 krajach, a jego usługi będą kompatybilne z ponad czterystoma różnymi modelami telefonów.

Obraz

Również przedstawiciele Motoroli nie kryją zadowolenia z zawartego porozumienia. Twierdzą oni, że pozwoli to firmie na koncentrację na dostarczaniu najlepszych w swojej klasie aplikacji istotnych dla działalności wielu przedsiębiorstw.

Decyzja o sprzedaniu spółki-córki podyktowana jest decyzją o redukcji kosztów prowadzonej przez Motorolę działalności oraz uszczupleniu zakresu działania działu rozwiązań mobilnych firmy. Kwota transakcji nie została ujawniona.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)