Chromebooki sprzedają się lepiej od komputerów Apple!

Chromebooki sprzedają się lepiej od komputerów Apple!21.05.2016 15:03
Chromebooki sprzedają się lepiej od komputerów Apple!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Według raportu przygotowanego przez firmę IDC, Amerykanie kupili więcej Chromebooków niż komputerów produkcji Apple w pierwszym kwartale 2016 roku.

IDC normalnie nie prowadzi oddzielnych statystyk dla systemu Chrome OS, zaliczając sprzedaż komputerów z systemem Google do sprzedaży wszystkich "przenośnych komputerów PC", jednak w tym roku zrobiło wyjątek, mając ku temu bardzo dobry powód.

Otóż w pierwszym kwartale 2016 roku, Chromebooki sprzedały się w większej liczbie egzemplarzy, *niż wszystkie komputery produkcji Apple. *Maszyn z Mac OS na pokładzie sprzedało się w USA ok 1,76 miliona, a w tym samym czasie Amerykanie kupili 2 miliony Chrombooków.

IDC podkreśla, że za tym ogromym sukcesem Chromebooków stoją przede wszystkim szkoły, które są największym klientem sprzętu z Chrome OS. Nic w tym dziwnego - Chromebooki bardzo ciężko jest zepsuć, zważywszy na to, że cały system operacyjny ogranicza się do korzystania z wbudowanej w niego przeglądarki Google i sieciowych aplikacji, takich jak Dokumenty Google.

Chromebooki mogą zyskać jeszcze bardziej na popularności, po tym jak Google udostępni możliwość instalowania androidowych aplikacji z Google Play Store w systemie Chrome OS. Gigant z Mountain View zapowiedział, że ta możliwość pojawi się w Chromebookach jeszcze w tym roku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Czy Android N będzie nosić numer 7.0?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)