Chrome OS wkrótce obsłuży tysiące aplikacji

Chrome OS wkrótce obsłuży tysiące aplikacji
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

26.04.2016 14:35, aktual.: 26.04.2016 18:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli informacje zostaną potwierdzone przez Google, Chromebooki otrzymają drugie życie i staną się o wiele bardziej interesującym sprzętem.

Uruchamianie aplikacji z Google Play na Chrome OS było możliwe już wcześniej, jednak trzeba było trochę się przy tym nakombinować i nie zawsze efekt końcowy był zadowalający. Wkrótce jednak każdy posiadacz Chromebooka będzie mógł oficjalnie i bezproblemowo instalować aplikacje ze sklepu Androida.

Do takich informacji dotarł użytkownik Reddita o nicku _ TheWiseYoda _. W deweloperskiej wersji Chrome OS (v.51. zauważył opcję włączenia funkcji dodawania aplikacji z Google Play. Zaznaczenie tego rozwiązania nie skutkowało niczym, a i sama opcja szybko została usunięta. Przy bliższej inspekcji kodu inni użytkownicy zauważyli też tajemniczy poniższy wpis:

_ Choose from over a million apps and games on Google Play to install and use on your $1Chromebook. _

Czyli: _ Wybierz z ponad miliona aplikacji i gier w Google Play i zainstaluj na swoim urządzeniu _

Warto zauważyć, że _ The Wall Street Journal _ już pod koniec 201. donosił, że Google będzie planował połączyć oba swoje systemy operacyjne w jeden. Potwierdzenia tych informacji będziemy wypatrywać na konferencji Google I/O, która odbędzie się już za niecały miesiąc. Czyli jest jakaś szansa na rynku dla Chromebooków? Bardzo możliwe.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Serwery napędzane układami GPU

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)