Chrome: nowa beta dla Mac OS X i poprawki dla Windows

Chrome: nowa beta dla Mac OS X i poprawki dla Windows

Chrome: nowa beta dla Mac OS X i poprawki dla Windows
Źródło zdjęć: © Google
12.02.2010 12:00, aktualizacja: 12.02.2010 12:50

Opublikowana wczoraj beta wersja przeglądarki Google Chrome dla systemu Mac OS X obsługuje rozszerzenia, dotychczas dostępne tylko w wersji deweloperskiej. Wprowadzono też funkcję synchronizacji zakładek.

Pierwszą betę dla maka opublikowano w grudniu ubiegłego roku. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku wersji dla Windows, nowe funkcje - obsługę rozszerzeń i synchronizację zakładek wprowadzono i testowano w wersji deweloperskiej. Pojawiły się one w styczniu 201. r., teraz udostępniono je w wersji beta.

Użytkownicy Chrome'a w systemach Mac OS X mogą teraz poszerzyć funkcjonalność przeglądarki za pomocą dostępnych rozszerzeń. Obecnie jest ich już ponad 2200.

Aktualne wydanie Google Chrome na maka to 5.0.307.7. Użytkownicy poprzedniej wersji beta mogą ją zaktualizować otwierając z menu polecenie "Google Chrome - informacje" lub poczekać na automatyczną aktualizację.

Obraz
© (fot. Google)

Wcześniej Google załatało siedem luk bezpieczeństwa w produkcyjnej wersji Chrome'a dla Windows. Trzem z nich przyznano status zagrożenia "wysoki" w wewnątrzfirmowym systemie ocen zagrożeń. Secunia, duński serwis zajmujący się kwestiami bezpieczeństwa określił je jako "bardzo krytyczne".

Chrome coraz popularniejszy

Chrome jest obecnie trzecią najpopularniejszą przeglądarką na świecie, wynika z danych udostępnionych przez firmę Net Applications. Przeglądarka Google'a zakończyła grudzień z udziałem 4,63%.

W ostatnim miesiącu ubiegłego roku Chrome mógł się też pochwalić wzrostem o 0,7 punktu procentowego. To najlepszy wynik od czasu debiutu we wrześniu 200. roku. Do jego uzyskania przyczyniło się opublikowanie wersji przeglądarki dla systemów Linux i Apple Mac OS X.
Z danych za styczeń wynika, że z Chrome'a korzystało 5,22. internautów. W ubiegłym miesiącu najchętniej korzystano z Internet Explorera w wersji 8.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)